Соціальний іпотечний кредит. Незважаючи на безліч іпотечних продуктів, далеко не всі категорії громадян можуть дозволити собі кредит на стандартних умовах. Саме тому держава розробила кілька спеціальних програм по житловому кредитуванню, у тому числі соціальну іпотеку. Розберемося, що вона з себе представляє, які має особливості, і які документи потрібні для її оформлення.

Що таке соціальна іпотека?

Даний вид кредитування обходиться позичальникам набагато дешевше, але призначений він лише для соціально незахищених громадян. Перед тим, як почати збирати документи для соціальної іпотеки, потрібно переконатися, що ваша сім’я відноситься до категорії потребують поліпшення своїх житлових умов. Тому потрібно заздалегідь стати на облік і записатися в чергу на отримання пільг.

У кожному регіоні України свої соціальні програми, тому конкретні дані можна дізнатися тільки в адміністрації вашого міста. Але якщо взяти середні дані по країні, то на соціальний позику можна розраховувати військовим, бюджетникам, молодим сім’ям з низьким доходом, черговикам і молодим людям, які не мають житла у власності. При цьому на кожного члена сім’ї при розрахунку житлоплощі має бути менше 18 кв.м.

На даний момент програма може бути реалізована трьома різними способами:

Часткове субсидування процентних виплат по кредиту;
Продаж позичальникам державного житла за пільговою ціною;
Надання субсидій на покупку квартири або будинку.
Можливі схеми реалізації соціальної програми потрібно дізнаватися в адміністрації міста.
пільгове кредитування

Документи для отримання соціальної іпотеки

Весь пакет документів з пільгового кредитування можна розділити на два групи: по позичальнику і по нерухомості, що купується. Розглянемо кожну групу докладніше.

Документи по позичальника:

паспорта всіх членів сім’ї;
довідка про склад сім’ї;
свідоцтва про народження дітей (якщо є);
свідоцтво про укладення шлюбу;
пенсійне свідоцтво;
відомості про доходи на кожного з членів сім’ї;
виписка з БТІ або реєстраційної палати про відсутність нерухомості у власності. Документ має обмежений термін дії – не більше 2 місяців.
З цим пакетом документів необхідно звернутися в регіональну адміністрацію для написання заявки на отримання соціальної іпотеки. Приймати рішення можуть протягом 2-3 тижнів, і в тому випадку, якщо воно виявиться позитивним, позичальникові буде видано свідоцтво на право отримання пільгового іпотечного кредиту.

Наступним необхідним документом буде підписаний договір в регіональному Міністерстві будівництва та житлово-комунального господарства. Договір буде регулювати надходження коштів у рахунок погашення пільгової іпотеки.

Після цього необхідно вибрати банк, які працює з програмами пільгового кредитування, і подати разом із заявкою та сертифікатом другу частину пакету документів.

Документи по нерухомості, що купується:

Найчастіше, до моменту продажу та укладення угоди продавець уже підготував певний набір документів, який також вимагатиме банк для оформлення пільгової іпотеки.

Документи, що підтверджують права власності на квартиру. Наприклад, договір дарування, купівлі-продажу, оформлене спадщину і т.д.
Копія кадастрового паспорта об’єкта нерухомості. Отримати її можна в БТІ, але довідка має обмежений термін дії.
Виписка з будинкової книги або довідка з паспортного столу, про те, що в квартирі ніхто не прописаний.
Копія паспорта власника-продавця квартири.
Отримавши всі документи, банк-кредитор протягом встановленого часу прийме рішення по заявці на пільгове кредитування.

Отже, процес оформлення та збору документів для соціальної іпотеки можна назвати досить витратним за часом і силам. Але якщо у вас є право і можливість скористатися пільгами від держави, то це відмінний шанс стати нарешті власником квартири або будинку.

Також рекомендуемое статї по темі:

Чи можна оформити онлайн кредитну карту для дітей?

Скільки можна взяти онлайн кредитів?


0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *