Як провести оцінку нерухомості для іпотеки?

Оцінка квартири при іпотеці. Оцінка нерухомості для іпотеки – обов’язковий елемент іпотечного кредитування. Більше того, один з найважливіших, оскільки саме з оціночної вартості квартири банк буде видавати кредит, а також орієнтуватися за результатами оцінки на вартість нерухомості в разі її відчуження за борги.

Необхідно приділити цьому питанню максимум уваги і в першу чергу звернутися в кредитну організацію за уточненням вимог до оцінки. Наприклад, деякі банки цікавляться датою введення будинку в експлуатацію і датою можливого майбутнього капітального ремонту, наявністю поверхового плану будинку, де планується покупка квартири.

Що необхідно для проведення оцінки?

Оцінку проводять приватні фахівці або спеціалізовані оціночні компанії. Перш, ніж замовити послугу у обраного фахівця, його кандидатуру краще узгодити з кредитором. Тим більше що деякі банки мають уже акредитовані ними оцінні компанії. Якщо банк не нав’язує компанію-партнера, то краще звернутися за послугами перевірених оцінювачів, наприклад, до яких вже зверталися ваші знайомі і були задоволені їх роботою. У кожному разі, до оцінювачів пред’являються дві основні вимоги:

Членство в зареєстрованої організації оцінювачів.
Страхування цивільної відповідальності не менше ніж на 100 тисяч гривень. Це необхідна умова на випадок недобросовісної оцінки.
Коли питання з вибору оцінювача узгоджений з банком, укладається відповідний договір на надання послуги оцінки. Попередньо потрібно підготувати пакет документів для оцінювача:

Правовстановлюючий документ на нерухомість.
Кадастровий паспорт, план поверховий і експлікація (графік-схема) до нього з БТІ.
Якщо квартира купується в споруджуваному будинку, то потрібно надати договір із забудовником.
Документи повинні бути завірені підписом замовника оцінки.

Як же проходить оцінка нерухомості?

У встановлений день і годину, оцінювач приходить сфотографувати детально всі приміщення квартири і прилеглі до них. Також йому необхідно буде розглянути фактори, що впливають на стан житла, як в теперішньому часі, так і в майбутньому – стан будівлі і його вік. На оцінну вартість також впливають доступність і близькість громадського транспорту, розвиненість інфраструктури (близькість шкіл, дитячих садків, супермаркетів, аптек, парків, поліклінік тощо).

Оцінка нерухомості для іпотеки

Після огляду оцінювачу потрібно кілька днів для обробки даних, перевірки, відстеження рівня схожих пропозицій, вивчити план по забудові району та інше. Далі представляється готовий звіт, дані з якого відправляються до Реєстру для безпосередньої реєстрації іпотеки.

Оцінка нерухомості для іпотечного кредитування передбачає зазначення двох цін: ринкової та ліквідною. Банк, природно, цікавиться саме другий ціною, так як у випадку неможливості виплатити позичальником борг, продаж квартири повинна погасити борг повністю. І якщо ціна від продавця не збігається з оцінною ціною, то банк видасть кредит, рівний останньої. При такій ситуації є два варіанти дій:

просити перегляду результатів оцінки – могла мати місце помилка або недооцінка.
найняти нового оцінювача.
Вартість даної послуги варіюється залежно від труднощі збору пакету документів, особливостей будівлі, терміновості виконання оцінки. Зазвичай ця послуга обходиться в 3-10 тисяч гривень, але може коштувати і набагато більше.

Отже, законом про іпотечне кредитування встановлюється правило, що оцінка квартири для іпотеки проводиться в обов’язковому порядку і без неї неможливе отримання грошей в заставу. Тому перед тим, як брати кредит на житло, обов’язково потрібно подбати про проведення оцінки нерухомості.

Також рекомендуемое статї по темі:

Як купити офіс за допомогою іпотеки?

Як взяти онлайн кредит готівкою за 1 день?

Як провести оцінку нерухомості для іпотеки? reviewed by on Березень 20, 2015 rated 3.7 on 5.0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>