Як правильно оформити автокредит ?

У наш час середньостатистичній людині досить складно придбати квартиру або машину. Найчастіше власних заощаджень немає , а тому єдиний спосіб отримати бажане – скористатися кредитом. Страшні історії про кредитування , думаю , чув кожен , тому щоб в процесі погашення кредиту ніяких сюрпризів не виникало , слід уважно вивчати всі його умови і особливо документи , які необхідно підписати. Як же оформити кредит правильно ?

1 -й етап – Вибір

Для початку слід вибрати відповідну кредитну програму , банк і автосалон , визначиться з моделлю машини. Потім потрібно вирішити , як оформляти кредит : через автосалон ( швидко , але з переплатою ) або через банк ( за кілька днів – тижнів , але в цілому трохи дешевше). Оформлення кредиту через автосалон допоможе заощадити час , адже найчастіше на всю процедуру йде кілька годин. Клієнт повинен надати мінімум документів , а автосалон передасть їх в банк ( його клієнт вибирає із запропонованих автосалоном ) . Виїхати на новенькому авто можна в той же день. Звичайно , тут справедлива приказка «час – гроші» , тому що швидке отримання машини пов’язано з більшою переплатою за кредитом . Коли оформлення кредиту відбувається через банк , розгляд заявки зазвичай займає декілька днів , але в такому випадку процентна ставка і комісії нижче.

Підібравши банк , слід заздалегідь ознайомитися з кредитним договором , який надалі , можливо , буде укладено. Його потрібно прочитати , уважно вивчаючи умови кредитування (суму і тип процентної ставки , спосіб погашення , можливі штрафи та пені тощо). Особливо слід придивитися до того тексту , який написаний дрібним шрифтом. Якщо якісь умови незрозумілі, варто звернутися за роз’ясненням до фахівця ( не працівникові банку , а знайомому або незалежного юриста ) .

2 -й етап – Збір документів

Перелік документів , необхідних для оформлення кредиту , залежить від конкретної установи .

У автосалон зазвичай необхідні:

- Паспорт ;

- Права або закордонний паспорт ;
- Заява ;

- Анкета .

Для оформлення кредиту через банк потрібні:

- Паспорт ;

- Права ;

- Заява ;

- Анкета ;

- Письмова згода чоловіка (дружини) на отримання кредиту (якщо позичальник перебуває у шлюбі ) ;

- Довідка про доходи ( з / платі) ;

- Трудова книжка ( копія , завірена на підприємстві , де працює позичальник ) ;
- Договір з автосалоном (копія);
- Паспорт на авто ( якщо воно вже вибрано , копія);

- Документи на активи позичальника (нерухомість , земельну ділянку тощо)
- Інші документи на вимогу банку .

3-й етап – Подача заяви

Коли необхідні документи зібрані , слід звернутися в банк або автосалон , де вам належить заповнити анкету і написати заяву на автокредит. В останньому документі вказується вік позичальника , рівень його доходів , місце і стаж роботи , наявність активів ( нерухомості , іншого транспорту , дорогих предметів мистецтва та ін.) Заява та документи подаються в банк на розгляд . Як вже було сказано вище , в автосалоні на це піде від півгодини до декількох годин , а в банку – від 3 -х днів.

4 -й етап – Укладення договору купівлі -продажу

На даному етапі вже відомо , що банк згоден видати кредит , тому можна укладати договір купівлі -продажу з автосалоном . Якщо за умовами кредитування необхідно внести перший внесок за авто , слід його оплатити ( на підтвердження оплати автосалон видасть квитанцію або інший документ) . Крім цього , обов’язково робиться внесок до Пенсійного фонду (близько 3 % від вартості авто).

5 -й етап – Реєстрація авто в ДАІ

Якщо придбання авто здійснюється через автосалон , можливо , його співробітник зареєструє машину самостійно ( якщо буде зроблена відповідна довіреність ) . В іншому випадку вам як власникові авто і співробітникові автосалону потрібно відправитися в ДАІ і зареєструвати автомобіль . Там же оплачується страхування цивільної відповідальності . На зареєстровану машину видається техпаспорт. Він у десятиденний термін повинен бути переданий в банк , де буде зберігатися до закінчення терміну кредитування ( за несвоєчасне надання техпаспорта банк може нарахувати штраф).

6 -й етап – Оформлення договору застави

Як правило , автомобіль, що купується є заставою по кредиту , тому необхідно оформити договір застави і завірити його у нотаріуса. На даному етапі оплачується держмито (близько 0,1 % вартості машини).

7 -й етап – Страхування автомобіля

Зазвичай банки вимагають страхування авто за програмою «повне КАСКО» . Страховка проводиться для того , щоб захистити від витрат на ремонт в разі ДТП або ж відшкодувати всю вартість автомобіля , якщо він буде пошкоджений повністю ( за умови страхування виходячи з вартості авто).

8 -й етап – Укладення кредитного договору

Банк і позичальник підписують кредитний договір , один примірник якого видається на руки одержувачу кредиту . Перш ніж поставити свій підпис , слід подивитися , чи правильно вказані всі умови , чи немає якихось непередбачених комісій тощо Також зверніть увагу, чи є в договорі пункт про те , що в односторонньому порядку банк не може змінювати умови кредитування. Крім укладення договору на цьому етапі робиться запис до реєстру заставного майна. Щоб включити автомобіль до реєстру , можна звернутися до нотаріуса або скористатися послугами банку .

9 -й етап – Отримання кредиту

Тепер ви отримуєте кредитні кошти і оплачуєте автомобіль . Залежно від умов банку , гроші можуть або перераховуватися на рахунок позичальника або відразу на рахунок автосалону. Після передачі грошей продавцеві , машину можна забрати .

10 -й етап – Початок погашення кредиту

Останній етап – початок погашення кредиту відповідно до складеного в банку графіком погашення . У ньому позначені суми щомісячних платежів і дати їх внесення. Якщо платіж буде внесений пізніше зазначеної у графіку дати, банк нарахує пені або штраф за прострочення . Також , якщо банк не дозволяє дострокове погашення , штраф буде нарахований за передчасний платіж .

Коли всі етапи пройдено , позичальник отримує авто і зобов’язання виплачувати кредит . Процес погашення пройде спокійно , якщо не порушувати умови договору , але, звичайно , від непередбачених обставин ніхто не застрахований. Тому підписувати такі важливі документи як кредитний договір і договір застави , слід тільки тоді , коли ви добре розумієте їх зміст і впевнені , що вони допоможуть захистити ваші права .

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>