Як повернути товар, якщо він куплений в кредит?

Повернення покупки, купленої в кредит. Багато росіян вже набили руку в питанні придбання товарів у кредит. Однак далеко не всі знають, що товар, придбаний у кредит, можна повернути продавцеві протягом двох тижнів, якщо його якість не відповідає очікуванням покупця або був проданий виробничий брак. Так як повернути товар, куплений в кредит? І є деякі нюанси повернення або обміну таких товарів, які краще уточнити заздалегідь і розібратися у всіх тонкощах питання.

Взаємовідносини між банком, магазином і покупцем

Покупець повинен пам’ятати, що кредитором є банк, що видав кредит, а не магазин. Як наслідок, поки банк не отримав останній платіж по кредиту, товар є його власністю і здійснювати будь-які дії з ним – будь то повернення або обмін – без згоди кредитора не можна.

Причини повернення товару

Повернення кредитного товару можливий тільки з об’єктивних причин – ніякі інші причини, наприклад продукт перестав подобатися або набрид, що не будуть служити вагомим доказом до розірвання договору. До списку об’єктивних причин часто відносять: виявлення серйозних недоліків товару; багаторазові усунення таких недоліків продавцем.

Процедура повернення товару

Варто звернути ретельну увагу на те, що покупцеві необхідно звертатися з цього питання не тільки в той магазин, де придбано товар, але і в банк, що видав кредит. Отже, приблизний порядок дій покупця повинен бути таким:

- Написати заяву на повернення товару в магазин;

- Повернути товар продавцеві, отримати акт про повернення, зробити його копію, забрати гроші, які служили початковим внеском за кредитом;

- В цей же день звернутися в банк із актом, виданим торговою точкою, і написати заяву на дострокове розірвання договору;

- Важливий момент: звертатися в банк необхідно в той же самий день, коли на руках клієнта з’явився акт про повернення товару, інакше банк продовжить нараховувати відсотки за користування кредитом.

Сума повернення

Кредит на товари

Магазин повинен повернути споживачеві початковий внесок за товар, який був оплачений клієнтом готівкою в касу. Залишок коштів буде повернуто банком в тому випадку, якщо клієнт вже вносив якісь платежі в рахунок погашення кредиту. Потрібно врахувати, що відсотки по кредиту не повертаються, це стосується тільки основної частини боргу.

Відшкодування відсотків

Відшкодування відсотків, виплачених фінансовій установі за неякісний товар, який був повернутий магазину, можна зажадати лише в судовому порядку. У цьому випадку суд буде розглядати тільки той кредитний період, коли позичальник справно платив по кредиту, а товаром не користувався через поломку або перебування його у ремонті.

Як видно, повернення кредитного товару досить складна процедура. Тому купуючи що-небудь в кредит, необхідно ретельно аналізувати всі пропозиції з цього питання і підходити до укладення договору з розумінням можливих ризиків придбання неякісного товару.

Також рекомендуемое статї по темі:

Чи можна не платити за банківським кредитом?

Що таке pos-кредитування?

Як повернути товар, якщо він куплений в кредит? reviewed by on Березень 20, 2015 rated 4.4 on 5.0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>