Як не потрапити в руки шахраїв , вибираючи автокредит

Найпоширеніші схеми лохотрону при автокредитуванні – це шахрайство із заставним автомобілем або обман з видачею кредиту .

Шахрайство із заставним автомобілем

Сьогодні досить поширена схема , коли шахраї укладають кредитні договори , використовуючи фальшиві або вкрадені документи. Нічого не підозрюючи людина купує автомобіль , який був отриманий злочинцями за допомогою крадених документів . В результаті страждає не тільки обличчя , документи якого були використані , але і той , хто купив таку машину. До першого банк пред’явить вимогу виплатити кредит , а другий суд , швидше за все , зобов’яже віддати машину ( згідно Цивільного кодексу, суд може стягнути майно, що перебуває в заставі , незалежно від того , кому воно належить ) .

Тому , щоб не стати жертвою шахраїв , слід ретельно перевіряти документи продавця та документи на машину. Можливо , ви помітите , що підроблений паспорт або у вас викличе сумнів генеральна довіреність на авто. Вас має насторожити і той факт , що нещодавно куплена машина продається знову .

Крім того , щоб не потрапити в неприємну ситуацію , слід знати , що паспорт на автомобіль ( ПТС ) протягом усього терміну кредитування повинен знаходитися в банку. Тобто якщо вам пропонують купити авто , але надають не оригінал , а копію техпаспорта , можливо , ви маєте справу з шахраями. Дивуватися цьому не варто, тому для отримання дубліката ПТС шахраї могли обдурити співробітників ДАІ , сказавши , що оригінал був загублений , а потім благополучно зняли машину з обліку для продажу .

Власне , купити можна не тільки машину , яка знаходиться в заставі , але сполошену , куплену шляхом обману і т.п. У кожному разі радості така угода не принесе.

Обман з кредитом

На жаль , іноді доводиться мати справу і з нечесними співробітниками банків , які отримують кредити через підставну особу . Наприклад , знадобився кредит на авто , тому ви зібрали необхідні документи і звернулися в банк. Через якийсь час дізналися , що в кредиті вам відмовлено і тому благополучно забули про своїх документах . Але ще через якийсь час отримуєте повідомлення банку про те , що ваш кредит прострочено , і необхідно сплатити штраф.

У даному випадку злочинцем є сам менеджер , який брав ваші документи . Насправді в кредиті не відмовляли , просто співробітник банку збрехав і отримав кредит через підставну особу . Тому свої документи завжди забирайте , навіть якщо здається , що вони більше не знадобляться , і ніколи не давайте їх знайомим . Пам’ятайте , що зараз найбільш поширеним видом шахрайства є отримання кредиту за чужими документами , тому охочих скористатися копіями вашого паспорта , знайдеться безліч .

Отже , щоб покупка автомобіля в кредит не принесла неприємностей , слід бути уважним. По-перше , необхідно пильно вивчати документи продавця , а по-друге , ніколи і нікому не залишати свої папери просто так.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>