Як найбільш вигідно взяти кредит?

Порада 1. Ваш початковий внесок по кредиту повинен складати якомога більшу суму.

Збільшуючи розмір початкового кредитного внеску до максимуму, який позичальник може собі дозволити оплатити, він тим самим зменшує вартість кредиту.

Порада 2. Чим менше термін кредиту, тим дешевше він обійдеться позичальникові.

Ретельно продумайте терміни, на які хочете вдатися до кредиту, перед тим як зупинитися на тому чи іншому варіанті:
Чи не є термін кредиту занадто коротким і, отже, чи не буде щомісяця виплачується сума занадто обтяжливою для вашого бюджету?
А може, навпаки, ви збираєтеся взяти кредит на невиправдано тривалий термін і будете змушені переплачувати там, де могли б впорається швидше?
Зазвичай термін безподаткових споживчих кредитів становить 2-3 роки. Найтриваліший кредитний термін – 5 років.

Порада 3. Виплати банку вносите в обумовлений термін.

Якщо ви пропустите термін чергового щомісячного платежу до зазначеного в договорі числа, то банк оштрафує вас. Зазвичай розмір штрафних санкцій за прострочення виконання умов кредитного договору складає суму, рівну подвійній процентної ставки по кредиту.
Перевищення терміну прострочення більш ніж на один місяць, дозволить банку вимагати погасити заборгованість достроково. Якщо домовитися з позичальником мирним шляхом у кредитора не вийде, то банк подасть на позичальника до суду.

Порада 4. Відмовтеся від «швидких» кредитів.

Експрес-кредит обходиться дорожче «кредиту на невідкладні потреби», оскільки в останньому випадку позичальника оцінюють більш ретельно. Тому при необхідності покупки дорогих товарів є сенс витратити трохи більше часу і оформити кредит у банку, а не в магазині.
Якщо вам потрібно придбати в кредит побутову техніку, бажано оплатити покупку за допомогою кредитної картки, яку ви можете отримати в банку. Експрес-позики, які надаються банками безпосередньо в магазинах, обходяться значно дорожче кредитів по картах.
Карту переважно оформити в банку, що надає пільговий період за кредитками. Це дасть вам можливість користуватися позичкою безкоштовно протягом обумовленого терміну.

Рада 5. Не оформляйте на себе кредит «для одного».

Досить часто банки стикаються із категорією боржників, які оформили документи по кредиту на себе, але гроші насправді отримали їхні родичі або знайомі, які в подальшому не можуть або не бажають сплачувати борг.
Виплачувати такий кредит доводиться тому, на кого він оформлений, так як юридична відповідальність в цьому випадку лежить на тому, хто ставив свій підпис у договорі про отримання кредиту. Тому варто серйозно подумати, перш ніж приять рішення про надання такої послуги родичу чи знайомому.

Рада 6. Вивчіть умови, надані різними банками за обраним вами варіанту кредиту.

Подаючи заявки відразу декільком кредиторам, ви зможете вибрати кращі умови.
Особливу увагу зверніть на ЕРС (ефективну процентну ставку). Вона є єдиним об’єктивним критерієм для порівняння пропозицій. ЄПС дозволяє вирахувати реальну ціну, яку з вас візьмуть за використання кредиту.
Уточнимо також, що ефективна процентна ставка включає в себе всі суми, які вам доведеться витратити на кредит, у тому числі:
процентні виплати;
плату, що стягується за обслуговування кредиту;
комісійні за оформлення договору;
плату за контроль виконання договору.

Рада 7. Якщо термін позики невеликий, беріть її в доларах або євро.

Це вигідніше, так як ставки валютних кредитів нижче рублевих на 3-7 процентних пункти. Наприклад, в Ощадбанку на 4 квітня 2008 р ставки по кредиту “На невідкладні потреби” в іноземній валюті становили 13,5% річних, а в рублях – від 15% річних.

Рада 8. Виберіть варіант кредиту, який забезпечується заставою або поручительством.

Банку переважніше видавати кредит власнику нерухомості або транспортного засобу, так як наявність ліквідної застави значно знижує ризики неповернення кредиту. У цьому випадку умови кредиту можуть бути встановлені банком набагато більш привабливі: наприклад, знижена відсоткова ставка і збільшений ліміт кредитування.
Тому, якщо ви оформите споживчий кредит, забезпечений заставою або поручительством, то така позика обійдеться для вас значно дешевше.

Рада 9. Не поспішайте підписувати договір.

Оформляючи кредит, ви берете на себе серйозні зобов’язання, тому уважно вивчіть договір. Якщо щось незрозуміло, краще перестрахуватися і додатково порадитися з консультантом з приводу його змісту. Тим більше, якщо це великий кредит. Тут є сенс порадитися з юристом. Після того, як документ буде підписаний, банк ваші претензії не прийме.
Обов’язковим є зазначення в договорі наступних пунктів:
розмір початкового внеску (бувають варіанти пропозицій, коли вносити перший внесок не обов’язково);
річна процентна ставка (ГПС);
строк, на який береться кредит;
кількість і періодичність виплат або конкретна дата здійснення платежів;
спеціальні умови банку (неустойки, штрафи, порядок розгляду спорів і т.д.).

Рада 10. Не беріть кредит без серйозної необхідності.

Нижче перераховані ситуації, коли кредит краще не брати:
якщо щомісячні виплати по кредиту є занадто значними;
якщо загальна сума щомісячних платежів по кредиту перевищує 30-40% вашого доходу;

якщо тієї частини доходу, яка залишається після погашення кредиту, явно не вистачає для задоволення головних потреб (оплати житла, покупки продуктів та одягу і т.д.).

Також рекомендуемое статї по темі:

Інтернет-заявка на кредит 

Як «вибиваються» гроші з тих, хто не виплачує кредити

Як найбільш вигідно взяти кредит? reviewed by on Березень 20, 2015 rated 3.7 on 5.0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>