Як можна продати квартиру в заставі?

Продаж заставної квартири. Як показує статистика, близько 12% російських позичальників замислюються, як продати квартиру в заставі. Необхідність продажу іпотечної або закладеної нерухомості виникає з різних причин, наприклад, немає можливості розплатитися з кредитом або, навпаки, з’явилася можливість придбати квартиру більшого розміру.

Особливістю даної угоди є те, що беруть участь 3 сторони: продавець, покупець і кредитор. Обійти стороною банк в будь-якому випадку не вийде, тому у всіх можливих базах даних прописується статус заставного майна. І щоб отримати права власності покупцю доведеться дочекатися банком анулювання обтяження.

Щоб полегшити проходження даної угоди, вам буде потрібно:

В першу чергу оповістити кредитора про свій намір. Якщо ви не отримаєте його схвалення, вважайте, що угода не відбудеться. Залежно від ситуації, банк може почати відмовляти у проханні, тому потрібно запастися терпінням і бути наполегливим.
Вибрати схему продажу заставного майна. Це взаємопов’язаний з першим пункт, тому саме від схеми залежить, наскільки ризиковано буде банку схвалювати дану угоду.

Як продати квартиру під заставою?

Звернутися за юридичною та ріелтерської допомогою. Даний пункт не є обов’язковим, тим більше, що юрист і ріелтор візьмуть комісію за свою роботу. Але угода з багатьох причин є ризикованою і краще, якщо її буде супроводжувати фахівець. Плюс це буде своєрідним гарантом для покупця, який має всі права сумніватися в чистоті угоди.

Схеми продажу заставного майна

Класична схема: покупець виплачує частину боргу за кредитним договором. В цьому випадку гроші діляться на дві частини – сума, що залишилася боргу в одну клітинку для банку і друга частина – для продавця. Як тільки банк отримує свої гроші, він відправляє відповідні документи в реєстраційну палату. Одночасно з цим укладається угода по передачі нерухомості покупцю. Схема найбільш прийнятна для банку, але досить ризикована, навіть незважаючи на страховку з банківськими комірками для покупця.
Зміна боржника: покупець сам хотів би придбати квартиру в іпотеку. Щоб здійснити операцію за цією схемою, покупцеві потрібно буде виплатити суму, яку вже виплатив продавець кредитору, і переоформити договір з банком на себе. Тут бажано, щоб покупець брав іпотеку в цьому ж банку-кредиторі, плюс, банку може не сподобається ця схема через необхідність позапланової перевірки нового позичальника

Дострокове погашення: тут мається на увазі схема, коли покупець в якості застави дає саме суму залишку по кредитній заборгованості. Продавець достроково гасить кредит і спокійно продає квартиру без участі третьої сторони. Але тут вже на ризик йде покупець, так що добитися бажаної угоди зазвичай допомагає значна знижка.
Продаж через банк: варіант, коли банк пропонує позичальникові продати квартиру своєму партнерові. Тут банк безумовно уникає ризиків і повністю контролює процес, тому гроші перейдуть з одного рахунку на інший, минаючи позичальника. Залишок передається продавцеві квартири. Але тут можливе зниження вартості нерухомості не на користь продавця.

Варто відзначити, що знизити вартість квартири доведеться в будь-якому випадку. І зниження буде тим більше, чим ризикованіше програму з погляду покупця схвалює банк. Погоджувати питання з банком про те, як продати заставну квартиру, необхідно в першу чергу, при цьому відстоюючи варіант, найбільш прийнятний для вас. У кожному разі, такий продаж триватиме довго або дуже довго. Продати квартиру під заставою цілком можливо, але ця угода пов’язана з певними ризиками і витратами, як грошовими, так і тимчасовими.

Також рекомендуемое статї по темі:

Як провести оцінку нерухомості для іпотеки?

Як купити офіс за допомогою іпотеки?

Як можна продати квартиру в заставі? reviewed by on Березень 20, 2015 rated 3.4 on 5.0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>