Як купити офіс за допомогою іпотеки?

Іпотечний кредит на офіс. З розвитком малого і середнього бізнесу збільшується інтерес до купівлі нежитлової нерухомості в кредит. Сама область подібного іпотечного кредитування в нашій країні відносно молода, а законодавство розроблено тільки щодо житлового фонду. З причини цього взяти офіс в іпотеку досить складно.

Законодавче регулювання

Так як окремого закону або глави в уже чинному законі «Про іпотеку» не існує розділу з питання іпотеки нежитлового фонду, то подібна угода здійснюється за загальними правилами ЦК України про укладення договорів та положень Закону «Про заставу нерухомості». Згідно п.1 ст.9 в договорі про іпотечне кредитування нежитлової нерухомості прописується все те ж саме, що і в договорі про іпотеку квартири (предмет, строки, розміри виплат, оцінка і т.д.)

Чим вигідна іпотека для бізнесу?

Офіси в іпотеку – досить популярний кредит за кордоном: виключає орендні плати, ризики, пов’язані з орендою, наприклад, питання про її продовження на наступний рік. Натомість фірма отримує актив у власність, який, крім того, в подальшому може стати джерелом додаткового доходу при здачі частини приміщення в оренду. Сюди ж до плюсів можна віднести такі особливості:

Об’єкт комерційної іпотеки обходиться без зменшення обороту грошових коштів юридичної особи;
Ставки по кредиту, як правило, нижче звичайних нецільових;
На відміну від лізингу нерухомості, в комерційній іпотеці перевага віддається юридичній особі.
Але є і деякі мінуси:
Слабке законодавче регулювання;
Спірний механізм вилучення заставного майна при неможливості оплатити кредит вчасно;
Значний пакет документів;
Пристойні додаткові витрати (оцінка нерухомості, страхування самого об’єкта, позичальника і його працездатності).
Ще 2-3 роки тому цей специфічний для російського ринку кредитний продукт видавали тільки фізичним особам. Це виключав ряд ризиків для банку. Тепер, коли кредитори розробили і відпрацювали низку схем, така іпотека дається і фізичним особам (приватним інвесторам, які бажають відразу ж почати здавати офіс в оренду), та індивідуальним підприємцям / юридичним особам.

Для проведення оцінки майбутнього позичальника-юридичної особи банку необхідні:

установчі документи,
звітність по фінансам,
довідка з податкової про відсутність заборгованостей,
відомості про наявність розрахункового рахунку,
результати оцінки нерухомості, що купується
ряд інших документів.

Умови видачі комерційної іпотеки:

Іпотека на офісне приміщення

Як правило, видається строком до 10 років, хоча практика показує, що самі позичальники скорочують термін до 5 років. Процентна ставка коливається в межах 15-17%, багато в чому залежить від кредитної історії позичальника, його фінансового стану.

Також рекомендуемое статї по темі:

Як взяти онлайн кредит готівкою за 1 день?

Як купити кімнату в квартирі по іпотеці?

 

Як купити офіс за допомогою іпотеки? reviewed by on Березень 20, 2015 rated 3.4 on 5.0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>