Як користуватися банкоматом?

У нас прийнято вважати, що банкоматом не вміють користуватися тільки люди у віці. Насправді це не так. Багато власників карт, які не працюють за комп’ютером і не мають, припустимо, технічної освіти, часто змушені для здійснення операції в банкоматі просити допомоги у сторонніх. Саме для цієї категорії банківських клієнтів ми постараємося по поличках розкласти удаваний складним процес користування банкоматом.

Як користуватися банкоматом? Покрокова інструкція
банкоматПрежде все, не хвилюйтеся. Хвилювання породжує поспіх, що і виливається в підсумку в помилку. Банкомати можуть мати різне меню, але принцип роботи у всіх один. Тому важливо просто один раз добре в усьому розібратися. Це як навчитися плавати: якщо вже попливли, то вже неважливо, річка це, озеро, басейн або море.

Потрібно пам’ятати і розуміти, що банкомат сам скаже, що вам необхідно робити.

Насамперед, вставте в апарат пластикову карту. Для цього є спеціальний отвір і на банкоматі обов’язково присутня наклейка, яка вказує на щілину. Найпоширеніша клієнтська помилка – плутати отвір для введення карти з отвором, з якого потрібно отримувати чек (бували навіть випадки, коли карту примудрялися засовувати туди, звідки купюри виходять).

Отже, по порядку.

Перевірка балансу
Найбільш затребувана операція, що здійснюється в банкоматі, це, безумовно, зняття готівки. Але для початку потрібно дізнатися баланс, вірно? Для цього:

Вставте карту в апарат (пам’ятаємо, що спочатку потрібно знайти відповідний покажчик). При цьому платіжний засіб потрібно тримати так, щоб магнітна смуга перебувала внизу справа. Якщо на карті є чип (невеликий жовтий квадратик), простежте, щоб він був попереду зверху. Не потрібно з усіх сил намагатися запхати всередину карту. Досить трохи подати її вперед, і банкомат плавно забере «пластик».
Відразу ж відбудеться пожвавлення екрана. Вас попросять вибрати мову меню. Пропонуються російська, французька, англійська мови (кількість може бути різним). Потрібно натиснути на відповідну кнопку (вони розташовані праворуч або ліворуч від екрану) навпроти мови.
Потім настає черга ПІН-коду. Набирається він на клавіатурі, а на екрані будуть відображатися зірочки. Помилилися в процесі набору? Натискайте кнопку «Скидання» (Change) – поле повернеться в первинний вигляд і можна заново вводити код.
Наступний крок – вибір операції. Як і у випадку з мовою, необхідно натиснути на кнопку навпроти послуги. У нашому випадку – на кнопку напроти пункту «Запит балансу» або «Залишок на рахунку».
У більшості випадків далі вам запропонують отримати баланс на чек або на екран. Вибравши потрібний варіант, ви дізнаєтеся залишок на карті.
Маленький нюанс – пам’ятайте, що алгоритм в банкоматах різних банків може відрізнятися. Наприклад, можуть бути поміняні місцями пункти 2 і 3. Щоб не бути захопленими зненацька – на зазубрювати потрібні кроки, а орієнтуйтеся на підказки на екрані.

Зняття готівки
Тут пункти збігаються аж до вибору операції. Необхідно натиснути «Видача готівки», «Отримання готівки» або щось подібне і ввести ПІН-код. Справа за вибором суми.

У меню ви побачите числа (100, 500, 1000, 5000 і т.д.). Вам підходить одна з цих сум? Натискаєте на кнопку навпроти неї. Не підходить? Обираєте пункт «Введення суми» або «Інша сума», вводите бажану суму (кратну певному числу, що обов’язково буде вказано). Приміром, банкомат може видавати тільки купюри, кратні 100.

Після вибору залишиться відповісти на питання, чи потрібен вам чек чи ні. Потім ви почуєте характерний шум (це відбувається відлік грошей всередині банкомата) і зі спеціального отвору, який знаходиться під монітором, з’являться купюри. Знову слід зазначити, що на банкоматі буде наклейка, яка вказує, де слід забирати готівку.

Далі розумна машина запитає, чи бажаєте ви виконати ще одну операцію. Натискаєте «Ні» і карта виїжджає з отвору. Забирати її (як і гроші) потрібно швидко, інакше протягом приблизно 20 секунд банкомат, вирішивши, що гроші та \ або карта забуті клієнтом, «заглотит» все назад.

Інші операції
Чим більше послуг надає банк, тим більш складним стає меню банкомата. Але це не означає, що цими послугами не варто (або дуже важко) користуватися.

Просто при виборі послуги ви зупиняєтеся на «Комунальних платежах», «Внесення готівки», «погашення кредиту», «Переказ коштів» і т.п. Розглядати кожну з можливих операцій – недоцільно. Оскільки, як ви вже могли переконатися, потрібно просто слідувати підказкам і відповідати на запитання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>