Абревіатура ОСАГО розшифровується як обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності. Часто в народі можна почути «автоцивілка», «автоцивілка» і «страховка го» – мова йде про одне й те ж виді страхування.

 

Якщо Ви стали винуватцем аварії, то страхова компанія бере на себе зобов’язання покрити витрати потерпілій стороні в межах страхової суми, зазначеної в полісі. Відшкодування витрат в такій ситуації стосується не тільки ремонту автомобіля і лікування потерпілого, компенсації підлягають також відновлення пошкодженого Вами майна, наприклад, розбитий паркан або стіна будинку. Слід пам’ятати, що страховка не покриває ризики викрадення чи пошкодження Вашого авто, а також аварії в результаті природних і техногенних катастроф (наприклад, що впало на Вашу машину дерево). Виплати при настанні страхового випадку будуть зменшені на суму франшизи, тобто, якщо при покупці поліса Ви вибрали франшизу 1000 гривень, а збитки у потерпілої сторони 20 000 гривень, то страхова компанія відшкодує 19 000, а 1000 доведеться сплатити Вам.

Мати таку страховку на транспортний засіб зобов’язує Закон України №1961-IV від 01 липня 2004 року, керувати автомобілем без неї незаконно. Поліція не має права зупинити транспортний засіб для перевірки страхового поліса, однак, якщо при оформленні ДТП з Вашої виною з’ясується, що у Вас немає поліса ОСАЦВ, то до Ваших особистих витрат по компенсації збитку потерпілій стороні додасться штраф в розмірі від 425 до 850 гривень.

На сьогоднішній день процедура придбання автостраховки максимально спростилася: страховий документ оформляється виключно на транспортний засіб, при цьому враховується місто реєстрації, об’єм двигуна і рік випуску, і неважливо, скільки людина і з яким досвідом водіння будуть ним керувати. Кожен поліс реєструється в базі Моторного (Транспортного) Страхового Бюро України (МТСБУ). Крім того, згідно зі змінами в законодавстві в 2018 році страхові компанії надають страхувальнику номер електронного поліса в базі МТСБУ. Пам’ятати цей номер або друкувати звичний паперовий поліс необов’язково: в будь-який момент на сайті Страхового Бюро можна перевірити актуальність Вашого поліса за номером авто. З розвитком інформаційних технологій покупка ОСАГО максимально прискорилася: замовити і оплатити поліс ОСАГО можна онлайн, Ваша страховка буде оформлена і внесена в базу МТСБУ через лічені хвилини після оплати.

Таким чином, мати страховий поліс ОСАГО потрібно і вигідно.

Перш за все, цього зобов’язує законодавство.
Ваші витрати в разі Вашої провини будуть повністю або практично повністю компенсовані Страховиком. І не потрібно вважати себе бездоганним і уважним водієм: якщо при попаданні в так званий «паровозик» на дорозі в Ваше авто в’їхали ззаду і потім Ви вдарили йде попереду, то в 98% випадків з 100 саме Ви будете ремонтувати їхав перед Вами.
Як правило, електронний поліс на 10-15% дешевше паперового, а процедура покупки і отримання відніме не більше 15 хвилин.


0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *