Способи захисту при використанні інтернет-банкінгу

Онлайн-банкінг все міцніше входить в наше життя. Оплачувати платежі, робити переклади, поповнювати вклади – всі ці дії зручніше і швидше виробляти саме через свій особистий кабінет в Інтернеті. Однак користувачам інтернет-банку не варто забувати про небезпеки, якими кишить віртуальний простір. Як звести ризики при проведенні банківських операцій через Інтернет до мінімуму?

Основна схема шахрайства
Як правило, злочинці (фішери) поширюють віруси через всілякі інтернет-ресурси, починаючи від соцмереж і закінчуючи звичайними добре відвідуваними сайтами. Людина, у якої заражений комп’ютер, входить в особистий кабінет, але тут же перенаправляється на «ліві» сайти, які вкрай складно з якихось зовнішніх ознаках відрізнити від справжніх банківських сторінок.

На фішинговому сайті відвідувача просять ввести номер мобільного, ідентифікатор та пароль або якісь інші персональні дані, які можуть знадобитися шахраям.

 

Основні заходи безпеки при використанні онлайн-банкінгу
Не вводьте особисті дані

Як правило, для входу в інтернет-банк кредитна організація запитує від клієнта тільки логін і пароль. Номер телефону, дані паспорта, ПІН-код та інші особисті дані – все це вимагати від вас не повинні.

Перевіряйте адресу сайту

Якщо адреса сайту відрізняється навіть однією літерою – це фішингових сайтів. Якщо інтернет-оглядач попереджає, що сертифікату безпеки сайту довіряти не можна – не довіряють.

Користуйтеся одноразовим паролем

Для захисту від фішерів більшість банків при підтвердженні операцій просять вводити одноразовий пароль. Це дуже важливий елемент безпеки, який нікому і ні за яких обставин розголошувати не можна! Крім того, якщо ви використовуєте смс-пароль, потрібно ретельно звіряти реквізити подтверждаемой операції.

Не входьте в свій особистий кабінет з чужих комп’ютерів

Краще входити в інтернет-банк тільки зі свого персонального ПК. А ось робоче місце або інтернет-кафе – не краще місце для цього. Якщо ж в силу певних причин вам довелося увійти в особистий кабінет з чужого комп’ютера, обов’язково по закінченні роботи натисніть іконку «вихід» і очистіть кеш-пмаять.

Використовуйте складний пароль

Придумайте для входу в онлайн-банкінг складний пароль і нікому його не повідомляйте, а тим більше, не записуйте на карті. Краще не ставити такий пароль на запам’ятовування, а щоразу вводити його вручну.

Оновлюйте антивірус

Перше, що потрібно зробити, це встановити антивірус на ваш комп’ютер і надалі його своєчасно оновлювати. Ще один варіант – дозволити його автоматичне оновлення. Далі потрібно періодично проводити антивірусну перевірку для своєчасного виявлення шкідливих програм;

Встановлюйте сучасні операційні системи

Намагайтеся не використовувати старі операційні програми, краще віддати перевагу більш своєчасним і надалі їх обов’язково оновлювати. Це відноситься також до інтернет-браузеру і поштовим програмам. Справа в тому, що останні оновлення операційних систем розробляються з урахуванням нових з’явилися вірусів.

Застосовуйте додаткове програмне забезпечення

Використовуйте «програми-сторожа», персональні міжмережеві екрани, програми захисту від спам-розсилок і ін Наприклад, встановивши персональний міжмережевий екран, потрібно просто вказати в ньому весь список програм і доступних їм сервісів і портів. Тоді, якщо якась «ліва» програма спробує відправити пошту, її дії відразу ж будуть виявлені.

Використовуйте кодоване з’єднання

Перевіряйте, що встановлено захищене (кодоване) з’єднання з офіційним сайтом банку. Найпоширеніше – це SSL-з’єднання, яке підтримується більшістю сучасних браузерів. Визначити, чи використовується захищене з’єднання, можна за адресою в браузері: там має стояти https (наприклад, https://online.sberbank.ru).

Не завантажуйте на комп’ютер підозрілі програми

Програми, отримані з неперевірених джерел, можуть містити віруси, мережевих черв’яків або трояни. Найкращий спосіб захистити себе від такої шкоди – заборонити в пошті прийом листів, що містять виконувані вкладення. Або хоча б спочатку переглядати заголовки і видаляти підозрілі листи відразу ж на сервері без скачування їх на свій ПК. Навіть якщо файл-вкладення присланий нібито від одного, слід поставитися до цього з підозрою – можливо, це повідомлення надіслано мережевим черв’яком. Сумнівне повідомлення слід видалити повністю: спочатку в папці «Вхідні», потім в папці «Видалені».

Підключіть смс-оповіщення

Така послуга зараз надається практично у всіх банках – клієнтові підключається смс-повідомлення по операціях з карткою. При отриманні повідомлення про операцію, яку ви не здійснювали, слід відразу ж звернутися за телефоном до служби підтримки свого банку.

Встановіть ліміти на операції в інтернет-банку

Можна встановити ліміти на онлайн-операції по карті. Так шахраї не зможуть зняти з картки більше тієї суми, на яку встановлено обмеження.

Дотримуючись цих правил, ви зможете звести ризики при використанні онлайн-банкінгу до мінімуму.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Home
  • Новини
  • Способи захисту при використанні інтернет-банкінгу