Що таке перекредитування

Перекредитування або рефінансування. За відомостями банків, перекредитування іпотек роблять лише 1% всіх приватних позичальників. А все через те, що серед банків України перекредітованієм в прямому сенсі цього слова не займається жодна фінансова установа. Українські банкіри готові рефінансувати тільки кредити за іпотеками – надавати новий кредит, щоб погасити попередній без будь-яких знижок.

Щоб зрозуміти, при якій різниці у відсотках має сенс оформити перекредитування, потрібно детально розібратися у всіх нюансах даного процесу. Отже, щоб подати заявку на перекредитування до звичайного пакету документів на отримання кредиту вам потрібно додати оригінали договору по кредиту, що був виданий раніше, договір застави, та довідку від банкірів про стан і суму боргу по кредиту. Така довідка видається за пару днів і коштує 5 10 гривень.

Звичайно, рефінансування під колишній кредит можуть видати за умови, що ви справно платили по ньому. Якщо Ви дисципліновано платили по кредиту, банк буде розглядати вашу заявку на загальних умовах за ставками, встановленими у нього для даних кредитів. При позитивному рішенні – гроші з безготівкової оплати йдуть на погашення боргу в попередній банк клієнта.

Рефінансування кредиту за іпотеками цікаво тим клієнтам, які брали кредит в 2003-2004 рр. Тоді ставки були від 15% на рік у доларах. Для цих позичальників переоформити кредит під ставку в 13%, вигідно. Однак потрібно враховувати і строк, що залишився до моменту останнього внеску.

У нас кредит по іпотеці «живе» в середньому 8 років. Наші люди намагаються якнайшвидше його погасити. Але якщо до останньої виплати залишилося менше 3х-4х років, не варто починати процедуру переоформлення, так як вигода в підсумку може бути невелика, а то і взагалі її може не бути.

Страховка і заставу

Під перекредітованієм передбачено перехід застави від вашого колишнього банку до нинішнього. Після переведення рефінансуються вас банку минулого кредитору, до нього переходить і ваш заставу. Щоб перестрахуватися від шахрайства, банки переоформлюють заставу двома способами.

Перший спосіб: банк-кредитор першої черги дає добро на те, щоб рефинансирующий банк був включений в другу чергу кредиторів. Потім після того, як заборгованість погашена, перший банк оформляє відмову на свої права за кредитом. Ці права переходять до другого банку і він стає кредитором першої черги. Але іноді перший кредитор не хоче «віддавати» позичальника, і відмовляється працювати за даною схемою.

Тоді використовують другий спосіб, який дорожче. В даному випадку в угоду включається третя особа – поручитель, може бути юридична особа або страховики. З моменту видачі кредиту на рефінансування до переоформлення заставного договору забезпеченням перекредитування виступає або страховка титулу власності, або договір майнового поручительства юридичної особи. Це може коштувати 1-1,5% від вартості квартири на ринку (!).

Як правило, в момент перекредитування банк приймає наявні договору страхування. Але приготуйтеся до того, що від вас вимагатимуть купити додаткові поліси за тими видами страхування, які вимагає банк за цим кредитом, але яких немає у вас. До всього іншого, по закінченні терміну дії колишніх полісів, будь-який банк почне вимагати страховки застави в страховій компанії, з якою працює він. І страховка може коштувати більше. Тому, якщо ви роздумуєте про рефінансування, крім умов по кредиту, беріть до уваги і список, і вартість послуг страховиків.

Доцільність

Нагадаємо, що клієнт вирішив оформити рефінансування, несе такі ж витрати, що і інші платники. Лише в Укрексімбанку немає комісії за видачу кредиту при рефінансуванні. Рефінансування за іпотеками вигідно лише тоді, якщо до останнього внеску ще довго, приміром років 10, і платник не планує погашати свій кредит достроково.

При рефінансування крім вигідною ставки по кредиту потрібно врахувати такі нюанси:

1. послуги нотаріуса з оформлення договору з новим кредитором – це 0,1% від суми – 700-1000 грн.,

2. оплата разової комісії новому банку – 1% від суми кредиту,

3. чи є комісія за дострокове погашення кредиту у колишнього банку – зазвичай, це 1-2% суми дострокового погашення,

4. чи є щомісячні комісії – їх вказують у договорі.

Наведемо приклад, що рефінансуються сума кредиту – $ 100 тис., Що залишився термін – 10 років і класична схема нарахування% (не ануїтет). Маємо: в колишньому банку ставка 13% на рік, за 10 років позичальник заплатить відсотків близько $ 65,6 тис. У другому банку ставка 12%, за 10 років заплатить відсотків $ 60,5. Різниця $ 5,1 тис. За 10 років. Витрати з рефінансування – $ 2 250. Підсумок: чиста вигода за 10 років – $ 2 850. Потрібно проводити підрахунки в кожному конкретному випадку.

Також рекомендуемое статї по темі:

Як взяти позику, якщо зарплата в конверті

Як повернути товар, якщо він куплений в кредит?

 

Що таке перекредитування reviewed by on Березень 20, 2015 rated 3.3 on 5.0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>