Що таке p2p-кредити?

p2p позики. Ринок позик за допомогою онлайн-платформ стрімко нарощує свої обсяги. Це стало можливо завдяки фізичним особам, які готові видавати кредити іншим фізичним особам без участі банків. Дане явище носить назву «p2p-кредитування», і вже зараз користується попитом у населення. Розберемося, чи зможуть такі позики витіснити звичні банківські продукти, чи вигідні вони, і де їх отримати.

Що таке p2p кредитування?

Насамперед, це пряма видача кредитів позичальникам від вкладників без участі якогось банку. Інші відомі назви цього виду операцій – кредитування від людини до людини, однорангове кредитування, person-to-person lending, peer-to-peer кредитування.

Вперше подібні послуга з’явилася в США, де і придумали перші p2p-сайти. І вже через деякий час відпрацьована схема була адаптована під українські ринки.

Принцип роботи будь-якого p2p-сервісу простий. На віртуальній майданчику-сайті збираються інвестори (кредитори) і передбачувані позичальники. Кожна фізична особа проходить реєстрацію в системі, що дозволяє виключити ризик шахрайських дій, так як проводиться комплексна перевірка наданих даних.

Наступний крок – поділ на групи за показником особливого кредитного рейтингу. Інвестор-кредитор може сам визначити на яких саме умовах він готовий давати позичальникам гроші в кредит, а позичальник – вибрати для себе підходящі характеристики.

Система організована таким чином, що вкладники можуть самостійно переглядати всі заявки від «клієнтів», і також самостійно приймати рішення.

Цікава особливість багатьох подібних сервісів – кожен інвестор може запропонувати для позики не всю суму, а лише її частина, встановивши при цьому бажані відсотки. Якщо потрібна позичальникові сума буде зібрана – відбувається угода і укладається договір з кожним з кредиторів, які в ній беруть участь.

Переваги та недоліки p2p-кредитування

Позики від людини до людини – вигідні для обох сторін процесу. Клієнт отримує істотно більш низьку процентну ставку, оскільки відсутня банк-посередник. Дохід кредитора завдяки цьому також піднімається.

Привертає позичальників і швидкість отримання позики. Незважаючи на те, що реєстрація та надання документів все одно потрібно, схвалення і отримання позики відбувається швидше, і для цього навіть не доведеться виходити з дому.

Кредити p2п. Майже у всіх системах кредиторів підрозділяють на новачків і професіоналів, чому залежатимуть можливі умови співпраці. Участь у багатьох біржах доступно навіть тим, хто не володіє великою сумою. Це дозволяє заробити в системі навіть з мінімальними інвестиціями, наприклад, завдяки колективному кредитуванню.

В Україні p2p-системи тільки роблять перші кроки, тому вони ще мають деякі мінуси і недоробки. Крім того, позначаються і особливості російського законодавства, а також недовіра з боку новачків. Інвестори бояться вкладати в маловідомі кредитні продукти, а громадяни з обережністю ставляться до подібних онлайн-позиками.

Кредитори не мають достатньої захищеності, незважаючи на дії організаторів сервісу. Зокрема, виникають ситуації, коли інвестору доводиться чекати дій від боржників, які не погашають позику вчасно. Тим самим упускається актив і час.

Механізм повернення поки ще не відпрацьований належним чином, хоча система вимагає надання документів. На практиці інвестору часто доводиться самостійно вдаватися до допомоги колекторів.

Де взяти P2P- онлайн кредит?

Українські сервіси за цим видом кредитування спеціалізуються найчастіше на мікропозик. Але на деяких майданчиках можна розраховувати і на достатньо велику суму. Кредитні кошти інвестор може як перечистити на карту позичальника, так і на рахунок електронних грошей, залежно від системи і вимог.

Також рекомендуемое статї по темі:

Послуги антиколекторів – в чому суть?

Отримання кредиту громадянами віком 18 років: всі особливості

Що таке p2p-кредити? reviewed by on Березень 20, 2015 rated 3.8 on 5.0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>