Що робити , якщо банк не повертає гроші при достроковому вилученні вкладу ?

Якщо ви потрапили в ситуацію , коли банк не повертає вам вклад ( депозит) , приділіть деякий час вивченню вашого договору банківського вкладу , познайомтеся ближче з Цивільним Кодексом , і направте в банк письмову претензію із зазначенням строку відповіді на неї. Якщо банк не відреагував , сміливо скаржтеся в НБУ та / або звертайтесь до суду. Правда на вашому боці. Ну а якщо у вас є людина, не чужа цивільного законодавства , який готовий надати підтримку на шляху до справедливості , тернів на вашому шляху виявиться істотно менше.

Юридичні основи дострокового вилучення депозиту з банку
Взаємовідносини, що виникають між громадянином – вкладником і кредитною організацією (банком) при укладанні договору банківського вкладу , не залежно від його виду , регулюються насамперед частиною другою Цивільного Кодексу ».

З метою захисту інтересів вкладників , як найменш захищеної в договірних відносинах сторони , законодавець встановив , що банк повинен повернути вклад громадянину за першою його вимогою , не залежно від того , є такий внесок внеском «до запитання» або терміновим вкладом. Єдине, в чому програє власник термінового вкладу при достроковому його « вилучення » з банку – це відсотки , які в такому випадку виплачуються банком за ставкою , застосовуваної ним до вкладів «до запитання» , а вона , як відомо , істотно нижче , ніж за строковими вкладами .

Терміни повернення достроково закритого вкладу
Однак , зобов’язавши банк повернути суму вкладу на першу вимогу вкладника , законодавець прямо не уточнив , в який термін вкладнику мають бути повернені його гроші. Адже формулювання « за першою вимогою » аж ніяк не означає негайно. У подібних випадках Цивільний Кодекс містить точні вказівки на незамедлительность виконання зобов’язань , і тому є ряд прикладів .

Перенісши описаний порядок взаємодії банку і клієнта при розірванні договору банківського рахунку на наш випадок , отримуємо , що банк зобов’язаний повернути кошти вкладнику вказаним ним способом протягом семи днів після пред’явлення в банк письмової заяви про дострокове розірвання договору строкового вкладу та закриття рахунку , на який він внесений .

Процедура дострокового вилучення банківського вкладу
Якщо відволіктися від букви закону і звернути увагу на реальність , то нам відкриється наступна ситуація.

Вкладник , який побажав достроково розірвати договір банківського вкладу , зазвичай приходить у відділення банку , де він зробив депозит , і висловлює свою вимогу усно. Якщо у відповідь на таку вимогу від співробітників банку не послідувало очікуваної реакції , а вкладник не готовий влаштовувати публічний скандал або приковувати себе наручниками до батареї до задоволення його вимоги , розумно буде написати письмову заяву про розірвання договору строкового банківського вкладу.

Форма такої заяви може бути вільною , однак , зважаючи на необхідність вказати деякі дані в такій заяві , рекомендується скористатися формою, яка додається до цієї статті. Таку заяву слід передати співробітникам вашого відділення банку під розпис на його копії із зазначенням дати отримання , а якщо співробітники категорично відмовляються що-небудь підписувати , відправте її поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Примус банку до повернення грошей через Центральний банк
У разі якщо банк не відреагував і на письмову заяву , продовжувати подальші сперечання безпосередньо з банком вже не має особливого сенсу.

Про сформовану ситуацію слід повідомити в Центральний банк , який здійснює в нашій країні функції банківського регулювання та банківського нагляду . До заяви про неповернення банком вкладу необхідно додати:

копію вимоги , яке ви направляли в банк ;
копію повідомлення про вручення (воно прийде на вашу поштову адресу протягом декількох тижнів з дати відправлення вами листа) ;
копію офіційної відповіді банку на вимогу про повернення коштів (якщо такий був ) .

Примус банку до повернення грошей через суд
Водночас , невиплата банком довірених йому коштів при пред’явленні вкладником письмової вимоги в Опісной порядку є порушенням зобов’язання банку перед вкладником. Захист порушених цивільних прав урахуванням положень цивільного процесуального законодавства в нашому випадку здійснює суд загальної юрисдикції.

Таким чином , за захистом прав громадянина , постраждалого від невиконання банком своїх зобов’язань , можна звернутися в районний суд за місцем знаходження ( юридичною адресою ) банку , з позовною заявою про стягнення з банку невиплаченої суми вкладу та нарахованих відсотків ( по ставці « до запитання» ) .

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Home
  • Банки Києва
  • Що робити , якщо банк не повертає гроші при достроковому вилученні вкладу ?