Згідно з даними адміністратора Реєстру, який являє собою державне установа «Інформаційного центру» Міністерства юстиції України, на сьогоднішній день укладання договорів про видачу кредитів спостерігається по всій країні.

 

Згідно з постановою уряду «Про затвердження Тимчасового порядку державної реєстрації іпотек», Реєстру іпотек знаходиться у веденні Міністерства юстиції України. Він розроблений для виконання положень Закону України «Про іпотеку», який діє з 01.01.04. Тимчасовий порядок був введений, поки не почав діяти закон про державну реєстрацію прав на нерухомість.

 

Реєстр ввів механізм гарантування переважного права кредитора (отримувача іпотеки) на об’єкт іпотеки перед іншими отримувачами іпотеки, які не зареєстрували права чи вимоги на предмет іпотеки або зареєстрували, але пізніше. У реєстрі також міститься інформація про обтяження іпотекою будівель, ділянок землі та інших об’єктів, які за законодавством вважаються нерухомістю.

 

На сьогоднішній день, в Реєстрі фіксуються абсолютно всі договори іпотеки, укладені з того моменту, як набрав чинності Закон «Про іпотеку».


0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *