Основні нюанси автокредитування

Автокредит – це цільовий кредит , який надається виключно для покупки автомобілів. Купити в кредит можна легкові та вантажні автомобілі , в тому числі мікроавтобуси для перевезення пасажирів , мотоцикли та інший транспорт . Автокредит надається як для покупки вітчизняних автомобілів , так і автомобілів іноземного виробництва. Деякі банки обмежують вибір виробників , наприклад, можуть не видавати кредити на автомобілі виробництва Китай , Індія та інших країн. Більшість банків надають кредити на покупку нових автомобілів , проте є і ті , хто видає кредити на придбання автомобілів з пробігом .

Оформити кредит на автомобіль можна безпосередньо в банку або в автосалоні. Окремі банки співпрацюють з виробниками або офіційними дилерами , тому можуть надавати кредити на купівлю автомобілів через їх партнерів на умовах , більш вигідних , ніж за стандартними програмами кредитування .

Взяти кредит можуть як фізичні особи , так і юридичні особи і приватні підприємці. Зазвичай банки вимагають такі документи : паспорт та ідентифікаційний код позичальника , а також його дружини (а) ( якщо він перебуває у шлюбі ) , водійські права , довідку про доходи , копію трудової книжки , рахунок – фактуру на автомобіль ( або виписку з автосалону або договір купівлі- продажу). Від юридичних осіб додатково можуть зажадати статутні документи , бухгалтерські баланси і т.п. Фізичні особи- підприємці повинні будуть надати декларацію про прибуток за певний звітний період . Також всі клієнти заповнюють анкету – заяву.

Рахунок- фактуру або виписку із зазначенням марки авто , його кольору , вартості та інших параметрів видає автосалон. Якщо клієнт вніс передоплату , автосалон також видає довідку або інший документ про оплату. При отриманні кредиту на купівлю автомобіля з пробігом може знадобитися висновок про його вартість .

Зазвичай банки вимагають , щоб позичальники робили початковий внесок . Розмір цього внеску може бути 10-30 % або більше відсотків від вартості придбаного автомобіля. У деяких банках діє спеціальна програма кредитування , згідно з якою позичальник може продати своє старе авто , а суму , виручену від його продажу , внести як первинний внесок по кредиту на новий автомобіль.

Взагалі , кожен банк пропонує власну програму кредитування , тому такі умови як процентна ставка , перший внесок , допустима сума кредиту , комісії тощо в різних банках можуть сильно відрізнятися . У середньому , процентна ставка по автокредитах становить 20-25% , максимальна сума кредиту може бути до 500 тисяч гривень. Автокредит надається на термін до 7 років , причому максимальний термін зазвичай характерний для кредитів на покупку автомобілів іноземного виробництва. Кредити на автомобілі вітчизняного виробництва , як правило , надаються на термін до 5 років , то ж стосується і б / у авто.

Кредити на покупку автомобілів видаються під заставу придбаного транспорту , іноді – під заставу іншого майна або поручительство. До позичальникові звичайно пред’являються такі ж вимоги , як і при отриманні будь-якого іншого кредиту . Автокредит може отримати дієздатний громадянин України , який на момент отримання кредиту досяг 18 років (у деяких банках – 21-25 років). Позичальник повинен мати офіційне місце роботи і стаж роботи не менше півроку. З певних кредитами до одержувача пред’являються спрощені вимоги (наприклад , для отримання експрес- кредиту не потрібна довідка про доходи). До поручителям , як правило , пред’являються ті ж вимоги , що і до позичальників.

Всі придбані автомобілі (в т.ч. з пробігом ) підлягають обов’язковому страхуванню. Позичальник повинен придбати поліси КАСКО та ОСАЦВ (цивільна відповідальність) . Вартість полісів залежить від віку позичальника , його водійського стажу , вартості придбаного транспорту , його типу , об’єму двигуна , а також території реєстрації , сфери використання транспорту та інших факторів. Страхувати авто за програмою «повне КАСКО» позичальник повинен впродовж всього терміну кредитування. Якщо страхування проводиться з розрахунку суми кредиту , страховий платіж з кожним роком стає менше , а в разі викрадення авто чи повного ушкодження позичальникові буде виплачена сума, рівна сумі кредиту . Якщо ж розрахунок ведеться виходячи з вартості автомобіля , в разі його пошкодження позичальникові буде виплачена сума, рівна повній вартості машини. Деякі банки надають можливість взяти додатковий кредит на оплату страховки або включають суму страхового платежу в суму автокредиту.

Як правило , банки надають кредити на придбання автомобілів та іншого транспорту за класичною схемою , коли термін кредитування становить близько 5 років , автомобіль, що купується оформляється в заставу , термін розгляду заявки може становити 3-10 днів , а процентна ставка порівняно невисока . Ще одна схема кредитування – експрес- кредит . За цією схемою кредит на купівлю автомобіля надається протягом години , від одержувача потрібно мінімум документів ( не потрібно підтвердження доходів і ін Довідки) , але при цьому необхідно буде виплачувати високі відсотки за користування кредитом і різні додаткові комісії. Експрес- кредити видаються на строк до 3 років. Також існують безвідсоткові кредити або кредити з нульовою процентною ставкою. Незважаючи на те , що не потрібно платити цілих 20 %, як в стандартних програмах , часто такі кредити не вигідніше. Зазвичай при нульові кредити позичальникові необхідно виробляти масу додаткових платежів: за оформлення заявки , видачу кредиту , перерахування коштів на рахунок продавця , ведення позикового рахунку , внесення доповнень до договору , надання виписки про стан кредитної заборгованості і т.д.

Погашення автокредитів виробляється за класичною схемою (відсотки нараховуються на залишок боргу , сума щомісячного платежу поступово зменшується) або ануїтетними платежами ( відсотки нараховуються на початкову суму кредиту , сума щомісячного платежу весь час однакова ) . Багато банки дозволяють дострокове погашення (часткове або повне) , а також дають можливість вибирати спосіб внесення платежу: безготівковим перерахуванням з поточного або зарплатного рахунку або готівкою в касу банку.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>