В даний час в Україні зменшується кількість банків, які видають іпотечні кредити на покупку нерухомості. Одночасно в країні спостерігається зростання середніх реальних ставок по іпотеці. На щастя, ситуація складається таким чином, що мінімальні процентні ставки по іпотеці залишаються на колишніх позиціях, і навіть спостерігається їх поступове зниження.

Видачу іпотечних кредитів фізичним особам на вторинному ринку житла припинив Кредитпромбанк (тепер він надає кредити тільки разом з ДІУ). До нього приєдналися Правекс-Банк і Райффайзен Банк Аваль. На первинному ринку житла (під заставу об’єкта нерухомості, що купується) не надає іпотечні кредити той же Кредитпромбанк і Укрексімбанк. Однак при цьому Укрексімбанк, а також Піреус Банк, тепер займаються кредитуванням нового житла, приймаючи в якості застави альтернативну вторинну нерухомість.

Разом з тим експерти звертають увагу на те, що на ринку намітилася не лише тенденція скорочення програм надання кредитів на придбання нерухомості, але також зменшуються обсяги виданих кредитів.

Одночасно зі зниженням пропозиції іпотечних програм, відбувається підвищення процентних ставок за іпотечними кредитами. Так, реальні ставки по кредитах на ринку вторинного житла в жовтні 2011 року в середньому збільшилися відразу на 0,6-1,2 відсотка (на їх величину впливає термін). За кредитами, що видаються на рік, була перевищена відмітка в 20% річних.

Цікаво те, що в сформованій ситуації мінімальні середні реальні ставки за кредитами, які надаються для придбання житла на вторинному ринку, досі залишаються на колишніх позиціях, а протягом місяця навіть трохи знизилися (це не стосується кредитів, що видаються на термін в один рік).

За прогнозами експертів, до кінця поточного року ще частина банків може припинити видачу іпотечних кредитів.

У результаті, до кінця року згідно з найбільш оптимістичними прогнозами експертів середні ставки по іпотеці не зміняться, а за більш песимістичними – збільшаться ще на кілька відсотків.


0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *