Позики на довгий срок,  споживчі кредити – це шанс для кожного позичальника зробити погашення позики більш комфортним і зручним. Адже далеко не завжди є можливість погасити грошовий борг в короткий час. Саме тому багато банків зараз мають у своєму кредитному портфелі програми для довгострокового кредитування. Розберемося, чи вигідно це банку і клієнту, на скільки років кредитування можна розраховувати і які особливості є у даного виду позики.

Особливості кредитів на довгий термін

Перш за все, важливо розуміти, що під довгостроковими кредитами розуміють позики, терміни погашення яких більше 3х років. А максимальний з можливих в нашій країні – до 30 років, якщо мова йде про деякі підвидах таких кредитів.

Якщо короткострокові кредити в період кризи майже не користувалися попитом у населення, то кредит на 3-5 років був більш кращий. Адже для клієнта такий великий термін означає більш низький щомісячний платіж та комфортні умови погашення.

Майже завжди оформляючи заявку на кредит більш ніж на 3 роки, кредитор зажадає від клієнта наявність поручителів або заставного майна. Адже тривалий термін кредитування повинен бути подстрахован можливістю захисту від форс-мажорних обставин.

Для банків споживчі довгострокові кредити виглядають також заманливо, незважаючи на те, що подібні позики вважаються високоризиковими. Основні ризики – це не повернення позики в зазначений термін, падіння ринкової вартості застави або навіть смерть позичальника. При укладанні довгострокових договорів можливості настання подібних обставин не можна не враховувати. Але незважаючи на всі ризики, прибутковість за весь час довгострокового кредитування з лишком перекриє можливі збитки.

Основна особливість таких кредитів – термін дії. При цьому чим вище термін договору, тим більше переплата. При середніх процентних ставках в Україні в 5 років кредиту можна переплатити банку суму, яка буде майже в два рази вище вартості придбаного майна.

Довгострокові кредити. Крім споживчих кредитів до довгострокових також можна віднести автокредити та іпотеку, термін дії яких ще вище, і може доходити до 30 років.

Поради позичальникам

Незважаючи на переваги довгострокового кредитування для клієнтів, не завжди це рішення буде відповідним. Не варто вибирати найдовший з можливих термінів дії договору, заради низького щомісячного платежу. У довгостроковій перспективі ця обставина, швидше за все, виявиться не таким райдужним. Адже платити доведеться дуже і дуже довго.

Також рекомендуемое статї по темі:

Які потрібні документи, щоб взяти соціальну іпотеку?

Чи можна оформити онлайн кредитну карту для дітей?

Аналізуючи програми від різних банків, варто скористатися кредитними калькуляторами. За допомогою цих сервісів можна дізнатися реальну ціну кредиту в кожному випадку.

Вирішальним фактором у виборі кредитора може стати наявність вибору форми виплати боргу. При ануїтетною системі платежі будуть рівномірно розподілені на весь термін кредитування, а при діфферецірованной – будуть поступово зменшуватися.


0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *