Кредит в ломбарді під заставу: чи вигідно?

Ломбардні позики. Поняття ломбарду як фінансової установи прийшло в Росію з Америки ще в 50х роках минулого століття. Саме тоді вже з’явився великий попит на подібні заклади, і люди стали часто шукати кошти, які можна отримати швидко і з мінімальним набором документів.

Вже тоді для звернення в банки за позикою доводилося пояснювати його цільове призначення. А ломбарди отримали таке широке поширення як раз тому, що подібні організації ніколи не вимагають пояснень про те, на що і навіщо клієнту знадобилися гроші. Не доведеться підтверджувати дохід або шукати поручителів для угоди.

Таким чином, ломбарди швидко завоювали любов простих громадян по всьому світу. А в Україні через досить низького рівня життя населення вони полюбилися ще сильніше. Багато малозабезпечені сім’ї настільки звикають постійно жити в боргах, що готові віднести до ломбарду що завгодно, заради чергової суми грошей.

Ломбарди істотно відрізняються від інших фінансових установ, наприклад, від банків. Їх головна особливість – отримати позикові гроші можна тільки надавши в заставу будь-яке майно. Закласти можна як техніку або прикраси, так і автомобіль або навіть квартиру. За законом в якості застави не може виступати лише майнові права на який-небудь об’єкт.

Заставне кредитування. Як і в банках, на гроші під заставу в ломбарді встановлюють процентну ставку за використання позикових коштів. І найчастіше, ця сума буде суттєвою, набагато вище банківської. При цьому чим дорожче і ликвиднее буде заставу, тим більш вигідні умови вам запропонують. Але майже завжди добова ставка становитиме 1-2%, а в рік вона може доходити і до 700%.

Види ломбардів та застав

У нашій країні зустрічаються як державні, так і приватні ломбарди. Особливість державних в тому, що там є особливий перелік товарів (близько 200 позицій), які можна закласти. Це істотно обмежує і відлякує частину клієнтів.

На цьому фоні істотно краще виглядають приватні ломбарди, куди можна здати практично все, що завгодно, але вже під більш високу ставку.

Одні з найпоширеніших об’єктів для застави – це вироби із золота. Саме прикраси найчастіше відносять до ломбардів, так як ці речі не є життєвою необхідністю, і коштують відносно недешево. Але мало хто з позичальників турбується про те, що ломбард оцінить золото за ціною брухту, і не зверне увагу на красу і унікальність прикраси. Тому на практиці за золоті вироби можна виручити зовсім небагато грошей.

Ще один популярний об’єкт застави – автомобіль (докладніше читайте тут). Будь-яке, навіть саме недороге транспортний засіб, це високоліквідний товар. Ломбарди з великою охотою видають позики з таким заставою. Максимальну кредитну суму розраховують виходячи з ступеня зношеності авто. Так нова машина може гарантувати власникові до 70% від вартості.

Підписуючи договір, ви підтверджуєте, що готові отримати свої речі назад тільки після повного повернення боргу з відсотками. Якщо після обумовленого терміну позикові кошти не були повернуті, ломбард дає позичальникові ще місяць для сплати боргів і лише потім продає річ. Найчастіше заставу зберігається там кілька місяців, в окремих випадках рік і більше.

Можна відзначити наступні плюси ломбардів:

Немає необхідності підтверджувати дохід;
Не потрібно шукати поручителів;
Всі ломбарди працюють з позичальниками від 18 років;
Для позики потрібно лише паспорт;
Гроші можна отримати максимально швидко;
Але можна виділити і ряд недоліків:

Дуже високі ставки;

Низька оцінка застави;
Можливість втратити своє майно, якщо не віддати борг вчасно.
Отже, ломбарди можуть бути дуже зручною альтернативної банкам в певних життєвих ситуаціях.

Кредит в ломбарді під заставу: чи вигідно? reviewed by on Березень 8, 2015 rated 3.4 on 5.0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>