Картки з чіпом: перехід неминучий?

Загляньте в свій гаманець у відділення для пластикових карт. Що ви бачите там? Практично у кожного знайдеться кредитна карта, зарплатна, соціальна, віртуальна, бонусна, проїзна і т.д. Зручно це? Навряд чи. Тому банкіри вдосконалюють продукти, намагаючись зробити послуги максимально комфортними. І зараз пріоритетним напрямком є ​​чіпові карти, які володіють розширеними функціональними можливостями. Що вони дають користувачам?

Карта з чіпом. Карта з чіпом – розумна карта
Говорячи про це платіжному інструменті, доведеться порівнювати його зі звичним аналогом, оснащеним магнітною смугою. Власне, в цій основі і полягає головна відмінність.

Що таке чіп? Це мікропроцесор, схожий зовні на SIM-карту для мобільного телефону. Якщо сказати простіше, то чіпова карта має упаяний миникомпьютер. Фахівці компанії Visa кажуть, що «пластик» з мікропроцесором вміщує в 80 разів більше інформації, ніж магнітний «побратим».

Виходить, що такий інструмент може поєднувати безліч програм. Тобто одна чіпова карта – це і зарплата, і кредит, і соціальні виплати, і дебетовий «пластик» (у різних валютах), і проїзний, і накопичувач бонусів, і посвідчення особи …

Смерть шахраям
Безпека є одним з головних аргументів на користь чіпового продукту. Справа в тому, що вся інформація по рахунку міститься на магнітній смузі і на чіпі. Але в комп’ютерному «пластиці» ці дані зашифровані за допомогою складних цифрових кодів і простим скиммером їх не рахувати.

Крім того, операція по магнітній смузі має завжди ОДНАКОВІ дані, які відправляються в банк. А ось транзакція по чипу підтверджується спеціальним кодом, який завжди РІЗНИЙ. Тому навіть якщо шахраї примудрилися підробити чіп, їм нічого не світить. Хороша теорія, правда? Тепер повернемося в сувору  україньску реальність.

Чіпова карта: два в одному або ложка дьогтю

Уявіть, що ви сіли в свою машину і поїхали на роботу. По дорозі вирішили заправитися. Та ось біда – всі АЗС раптом зникли. А на їх місці – станції, що обслуговують тільки електромобілі.

Грубе порівняння, але суть передає. Відмовитися від карт із магнітною смугою – завдання архіскладна, як казав вождь. Занадто багато на них зав’язано. Перехід на чіпові карти супроводжується оновленням обладнання або повної його заміною в той час, коли до закінчення терміну амортизації ще далеко, а також розробкою і установкою програмного забезпечення.

Загалом, все це дуже і дуже дорого. Тому банки в Україні випускають комбіновані карти, що містять і магнітну смугу, і чіп. Тобто, якщо термінал в магазині не налаштований на обслуговування чіпових карт, то операція проводиться по магнітній смузі (і ризик знову актуальний, чіп тут ніяк не допоможе).

Потрібно врахувати, що будь-яка операція по картці з чипом завжди вимагає введення ПІН-коду. Багатьом клієнтам це не подобається і вони вважають, що самі можуть вибрати, стоячи в магазині, здійснювати операцію по чипу або магнітній смузі.

Це не так. Пріоритет завжди буде віддаватися мікропроцесору. Якщо термінал в торговій точці приймає чіпові карти, але касир спробує прокатати «пластик» по магнітній смузі, то нічого не вийде.

Тепер найцікавіше – вартість. Банкіри стверджують, що картки з чіпом коштують так само, як і магнітні. Чи так це?

Також рекомендуемое статї по темі:

Чорні кредитні карти – кращі з кращих

Кредитка як спосіб дотягнути до зарплати

Картки з чіпом: перехід неминучий? reviewed by on Березень 15, 2015 rated 4.8 on 5.0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>