Іпотека або іпотечний кредит є найпростішим способом придбання власного житла. Такий вид кредитування є дуже вигідним і популярним на сьогоднішній день Іпотека є однією з форм застави, і яка робить так, що закладається нерухоме майно залишається в розпорядженні боржника, а кредитор має повне право на розпорядження цим майном у разі не виконання умов іпотечного договору боржником. Поняття іпотека та іпотечне кредитування мають дещо різне значення. При іпотечному кредитуванні кредит видає банк під заставу нерухомості, і такий кредит є одним з багатьох сегментів іпотеки. Таким чином, житлова іпотека, являє собою купівлю житла в кредит на досить гідних і прийнятних умовах.

 

Зазвичай при іпотеці закладається житло, що купується, але також є випадки, коли закладається вже наявна нерухома власність у вигляді будинку або квартири. На державному рівні іпотека отримує підтримку шляхом спеціально створеного іпотечного законодавства і за допомогою спеціальних державних органів для здійснення іпотеки. Валюта іпотечного кредиту може бути представлена в національній та міжнародній одиниці.

 

Доступність іпотечного кредиту безпосередньо пов’язана з вимог банку до позичальника. Звичайно, для отримання такого роду кредиту банки вимагають документ, в якому містяться відомості про підтвердження доходів, але сам перелік доходів, які беруться до уваги, а також сама форма їх достовірності у кожної банківської одиниці свої. Є банки-кредитори, які навіть вимагають наявність трудового стажу і реєстрацію позичальника у місці отримання іпотечного кредиту і навіть змушують придбати житлове приміщення. Питання, пов’язані з громадянством позичальника і безпосередньо самої іпотеки, кожен банк вирішує по-різному. Також банки-кредитори можуть висунути свої особливі і певні умови до іпотечного житла.Після отримання іпотечного кредиту та придбання житла приходить час гасіння іпотеки. В основному платежі по іпотечному кредитуванню здійснюються за однією з двох існуючих схем – рівні платежі кожен місяць протягом усього терміну кредитування – ануїтет; спадні з кожним місяцем суми платежів – диференційована система.


0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *