Дострокове погашення банківського кредиту: чи можливо це?

Дострокова оплата позики. Якщо нам одного разу терміново потрібні кошти на купівлю якої-небудь речі, послуги тощо, але власні кошти не дозволяють вам зробити операцію купівлі / продажу, то в такому випадку ми завжди до когось звертаємося і беремо кошти в борг.

Банки завжди зацікавлені в залученні нових клієнтів, тому завжди охоче видають вам грошові кошти. Але часом виникає ситуація, що ви маєте сили і можливості погасити свою заборгованість раніше. Здавалося б, у чому проблема, пішов у банк і виплатив всю суму. І відповідь на питання чи можливе дострокове погашення кредиту, дійсно, є позитивним. Однак тут є свої нюанси.

Підводні камені дострокового погашення

По-перше, перед укладенням кредитного договору обговоріть зі своїм банком питання можливості дострокового погашення. Далеко не всі банки включають в договору даний пункт, як би «опускаючи його». Насправді банк завжди знає, чи можна покрити ваші борги заздалегідь за даним типом кредиту чи ні. А клієнт потім може потрапити в наступну неприємну ситуацію.

Для прикладу припустимо, що ви маєте право погашати достроково всю суму. І припустимо, ви уклали договір, в якому не була вказана дана інформація. Отже, ви взяли кошти і почали потихеньку їх виплачувати і не плануєте нічого віддавати раніше терміну.

У такому випадку банк, якщо у нього раптом з’явилися якісь труднощі в діяльності, виявилася гостра нестача коштів, він може просто вимагати з вас енну суму, посилаючись на все той же договір. І, по суті, банк буде правий. Вам доведеться або десь екстрено шукати кошти і віддавати їх, або починати воювати з фінансово-кредитною установою з вимогою переукладання договору.

Щоб уникнути подібних ситуацій краще відразу уточнити дане питання, а також, при необхідності, укласти ще одну угоду з банків, яке буде описувати саме сторону питання про дострокове погашення.

Чому краще відразу вирішувати це питання, тому що зміна договору вже після його укладення виллється вам в деяку суму витрат.

Чи можливо достроково погасити кредит?

Також вивчіть процес погашення кредиту в процентному змісті. Іноді погашення позики достроково дозволяє істотно заощадити свої кошти, іноді, через деяких схем справляння відсотків банком виплачувати позику заздалегідь просто невигідно!

Розрізняють аннуїтетную схему і диференційовану схему. Перша передбачає виплату кредиту у формі «спочатку відсотки, потім сума кредиту». Друга увазі виплати: «щомісячний внесок плюс нараховані за ним відсотки». Для дострокового погашення більше підходить диференційована схема, оскільки вона вигідна і банку, і клієнтам. Рівномірний розподіл відсотків дозволяє заощадити ваші кошти при достроковому погашенні.

Також звертайте увагу на те, в якій валюті ви берете кредитну суму. Іноді при конверсії можна як виграти, так і втратити свої кошти. Якщо вибрали позику в доларах, а виплачуєте в гривнях, то через нестабільність курсу ви почнете втрачати кошти. Такий випадок більшою мірою описує ситуацію, коли ніж раніше виплатиш кредит – тим краще.

У загальному і цілому, найголовніше правило – це уважність при читанні договору. Вивчіть всі пункти, проясніть всі форс-мажори. Запитуйте у консультантів банку будь-які питання, якщо вам хоч щось не зрозуміло.

Вивчіть тарифну політику банку-кредитора, розміри стягнутої ним комісії. Уточніть, скільки грошей вам доведеться виплатити за підсумком банку з урахуванням все відсотків, плати за обслуговування і т.д. Ніколи не беріть кредит «про запас». Беріть кошти виключно під необхідну вам суму.

Дострокове погашення банківського кредиту: чи можливо це? reviewed by on Березень 8, 2015 rated 4.5 on 5.0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>