Чи можна продати автомобіль, взятий у кредит?

Продаж авто, взятого в кредит. Завдяки тому, що сфера автокредитування успішно розвивається, з кожним роком на наших дорогах стає все більше автовласників. Але на жаль, не всі позичальники свідомо і вдумливо підходять до питання про взяття на себе боргових зобов’язань.

Неприємні події, втрата роботи, хвороби … Все це може призвести до того, що щомісячні плати по кредиту стануть просто нестерпними і неможливими для сім’ї. Тому у багатьох покупців виникає питання: а чи можна продати кредитну машину? Розберемося, які способи здати авто існують в даний час.

Як здати назад кредитну машину?

Перш за все варто розуміти, що процес покупки авто в салоні за готівку істотно відрізняється від аналогічної покупки в кредит через банк. Тому просто так повернути машину, на жаль, не вийде.
Банк не є магазином, тому він не зобов’язаний взяти придбаний товар в кредит назад. Адже клієнт самостійно вибрав авто в салоні, підібрав його під свої характеристики, а банк лише надав вам гроші в позики. Права споживачів в даному випадку захищаються трохи інакше.

Зрозуміло, банк прийняв машину в якості заходів щодо забезпечення боргу, але просто так виявитися від своєї покупки і від виконання кредитних зобов’язань можна.

Практично в жодному договорі ви не зустрінете запис про те, що можна без будь-яких складнощів повернути назад в магазин кредитне авто. Просто перестати платити по кредиту теж не вийде, адже в такому випадку банк звернеться до суду, і буде прийнято рішення про вилучення заставного майна судовими приставами.

Важливо мати на увазі, що автомобіль буде оцінений набагато дешевше, ніж ви його придбали, адже банк обов’язково облік при оцінці проблеми з подальшою реалізацією б / у авто. Таким чином, ви не тільки позбудетеся транспортного засобу, а й залишитеся повинні кредитору ще пристойну суму.

Продаж кредитної машини. Тому, ні в якому разі не варто доводити ситуацію до такого рішення. Якщо на даний момент у вас немає грошей на щомісячні виплати, і ви хочете повернути авто, то обов’язково потрібно звернутися з відповідною заявою в банк. Найчастіше, кредитор запропонує послугу реструктуризації або рефінансування позики, які можуть істотно полегшити боргові зобов’язання.

Варіанти продажу кредитного авто

Якщо з якихось причин запропоновані банком варіанти вас не влаштують, і ви хочете продати кредитну машину, то можна вибрати альтернативні способи.

Варто спробувати знайти покупця на авто за вигідною ціною, і звернутися з цією пропозицією в банк. При цьому кредитор видасть вам офіційний дозвіл на продаж заставної машини іншій особі. Не потрібно намагатися продати авто без відома банку по копії ПТС, тому що подібні дії будуть розцінюватися як шахрайські.

Якщо авто купувалося в салоні, який співпрацює з банком на постійній основі, то можна запропонувати продавцю виставити на продаж ваше авто, а після реалізації розрахуватися за зобов’язаннями з кредитором.

Якщо ви не хочете розлучатися з автотранспортом, але саме зараз не можете платити по кредиту, то можна розглянути варіант за системою «Trade-In». Тобто обміняти машину в цьому ж салоні на більш дешевий варіант, а різницю виплатити в банк в рахунок оплати кредиту. У цьому випадку, про ваші наміри слід попередити кредитора.

Ще одним альтернативним варіантом може бути пропозиція іншої власності в якості застави. Наприклад, якщо у вас є ліквідна нерухомість, то банк з радістю укладе з вами новий договір, і машина більше не буде перебувати в заставі, і її можна буде продати як будь-яке інше авто.

Отже, якщо ви вирішили продати кредитну машину, то найголовніше – не вчиняти незаконні шахрайські дії. Однозначно не варто розбирати машину на запчастини або продавати її по копії ПТС. Єдиний вірний варіант – це звернутися в банк, і вибрати законне рішення вашої проблеми разом з кредитором.

Також рекомендуемое статї по темі:

Кредити на довгостроковий період: у чому особливості?

Які потрібні документи, щоб взяти соціальну іпотеку?

Чи можна продати автомобіль, взятий у кредит? reviewed by on Березень 20, 2015 rated 3.6 on 5.0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>