Чи можна отримати кредит під заставу материнського капіталу?

Кредитування в банку. Задумалися про використання материнського капіталу? Дійсно, цей шанс не можна змарнувати. Держава з кожним роком вводить все більш лояльні вимоги до його отримання, а сума – лише зростає. На 2014 рік вона становить майже 40 тис.гривень, тоді як на самому початку дії програми ця сума була скромніше – всього 8 тис. Гривень.

У багатьох батьків постає питання: чи можна оформити кредит під материнський капітал? Звичайно можна, але тільки в тому випадку, якщо він береться на поліпшення житлових умов, купівлю будинку або квартири.

Банки пропонують кілька варіантів видачі даного кредиту. Таким чином можна не тільки витратити материнський капітал як початковий внесок на квартиру, але і погасити вже існуючий займ або його частину! Однак у кожному разі грошові кошти будуть приходити безпосередньо в банк від ПФ, минаючи самого позичальника.

Як скористатися програмою?

Крім стандартного пакету документів, який необхідний для оформлення іпотечної позики в будь-якому банку, доведеться надати ряд додаткових паперів:
Сертифікат на материнський капітал, виданий державою
Довідка з ПФ України про залишок на рахунку материнського капіталу. Довідка береться в регіональному відділенні, і може бути надана не відразу, а протягом 120 днів з дати прийняття рішення. Тобто дану довідку можна взяти вже тоді, коли рішення буде винесено на вашу користь. Здати отриманий документ потрібно протягом місяця з моменту отримання.
Оформити іпотеку під материнський капітал можна на будь-якого з батьків. Також багато банків надають можливість скористатися одночасно сертифікатом і умовами програми «Молода сім’я», якщо позичальникам немає 35 років.

Слід пам’ятати, що з 2014 року почали діяти нові поправки в законі, які повинні будуть уберегти позичальників від шахраїв. Таким чином, видавати іпотеки під материнський капітал і погашати їм уже існуючий борг зможуть тільки ті організації, які отримали на це державний дозвіл і відповідають вимогам законодавства.

Плюси і мінуси кредиту

Материнський капітал як заставу

Плюсом подібного виду кредиту можна назвати низьку процентну ставку, яку можна зробити ще більш вигідною, погодившись на страхування життя. Мінімальний перший внесок, великий термін кредитування і відсутність поручителів – також поширені відмінні умови для іпотеки під материнський капітал.

До мінусів кредиту можна віднести той факт, що взяти споживчий позику на будь-які потреби в банку неможливо. Банку просто невигідно оформляти такі угоди, адже у випадку, якщо платник виявиться неплатоспроможним, банк все одно не зможе самостійно скористатися материнським капіталом для погашення боргу. З цієї ж причини банки не розглядають можливість видавати і автокредит з початковим внеском у вигляді материнського капіталу. Не слід звертатися до маловідомих банкам, мікрофінансовим установам чи приватним особам, які обіцяють допомогти вам отримати споживчий кредит.

Чи можна отримати кредит під заставу материнського капіталу? reviewed by on Березень 8, 2015 rated 3.9 on 5.0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>