Чи можна не платити за банківським кредитом?

Неповернення займаКредіти давно стали звичним явищем у нашому житті. Але при укладенні договору мало хто замислюється про те, що можуть виникнути ситуації, коли повертати позикові кошти буде важко або неможливо. Однак, подібні обставини можливі для кожного, навіть самого законослухняного боржника. Розберемося, чи можна не повертати кредит, які існують способи відходу від відповідальності, і які наслідки очікують неплатників.

Законні способи не платити по кредиту

Якщо довгий час допускати прострочення за платежами, ігнорувати свої кредитні зобов’язання і не вступати в діалоги зі службою безпеки банку, то судового розгляду уникнути не вдасться. Після винесення рішення про вилучення майна, цю обставину можна буде використовувати на свою користь.

Але необхідно заздалегідь подбати про те, щоб до того часу, як судові пристави прийдуть для опису майна, у вашому будинку не було дорогих речей. Їх можна винести до друзів, а все інше майно (в тому числі нерухоме) переписати рідних. Таким чином, після декількох місяців подібної роботи, судовим приставам доведеться оформити акт про неможливість стягнення боргу.

Якщо при укладенні кредитного договору клієнт скористався послугою страхування від втрати працездатності, то це також дозволить уберегти себе від частини проблем. При цьому втрата роботи повинна відбуватися тільки за ініціативою роботодавця – ліквідація організації або скорочення штату. Звільнення за власним бажанням – не буде страховим випадком. Пункти страхового поліса потрібно вивчати ретельніше, оскільки найчастіше за втрату працездатності можуть вважати тільки отримання інвалідності 2 або 1 групи.

Альтернативні способи не повертати кредит

Один з найбільш екстремальних, але робочих методів – ховатися від кредиторів. При цьому доведеться повністю «зникнути» для банку на термін більше трьох років. Саме 3 роки – це термін позовної давності за кредитними боргами з моменту останнього контакту з співробітниками банку.

Чи можна не оплачувати кредітСамий надійний варіант – виїхати в іншу країну, і забути про телефон та інтернеті. Але варто мати на увазі, що друзів і родичів можуть регулярно турбувати з питаннями про місцезнаходження боржника.

Що буде якщо не платити гроші банку?

Залежно від того, як буде вести себе позичальник, наслідки невиплати кредиту також будуть різними. Але існує ряд можливих заходів покарання, які можуть бути застосовні до неплатника:

Один з найпоширеніших способів впливу на клієнта – арешт особистого майна. Варто пам’ятати, що дана міра покарання може регулюватися тільки судовим рішенням. Ні сам банк, ні колектори не вправі заарештовувати майно. Уповноваженими особами в цьому питанні є тільки судові пристави. Крім об’єктів нерухомого майна арешт може бути накладено і на рахунки неплатника або на його рухоме майно.
Іншою можливою додатковою мірою може стати заборона на виїзд неплатника за кордон нашої країни.
Одна з найнеприємніших заходів – це кримінальне переслідування. В даному випадку на винну особу крім штрафу накладається і арешт на строк до 2 років. Але застосовувати подібні покарання можуть тільки в разі величезних заборгованостей.
Найчастіше, в разі тривалих прострочень і ігнорування співробітників банку, приймається рішення про процедуру «продажу» клієнта. Тобто злісного неплатника може «викупити» стороння колекторська компанія, яка може застосовувати більш жорсткі заходи.

Якщо неплатник офіційно працевлаштований, то за місцем його роботи може бути направлений виконавчий лист, і бухгалтерія буде утримувати частину зарплати і направляти її на погашення боргу.
Отже, способи, які дозволяють не платити за боргами все-таки існують. Але варто задумати про те, що завжди краще домовитися з банком про відстрочення платежу або про переукладання договору на більш вигідних умовах. Кредитори майже завжди йдуть назустріч позичальникам, і в багатьох випадках можна розраховувати на реструктуризацію або рефінансування. Тому виникають фінансові труднощі зовсім не привід ховатися від банку.

 

Також рекомендуемое статї по темі:

Що таке pos-кредитування?

Чи можна продати автомобіль, взятий у кредит?

Чи можна не платити за банківським кредитом? reviewed by on Березень 20, 2015 rated 3.5 on 5.0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>