Чи можна купити кімнату в гуртожитку в іпотеку?

Іпотечний займ. Покупка квартири – це завжди серйозні вкладення. Навіть у невеликих містах придбати житло у власність все складніше і складніше, не кажучи вже про столичні сучасних будівлях в упорядкованих районах. У таких ситуаціях покупці дуже часто замислюються про більш дешевих варіантах – покупці кімнат, наприклад, у гуртожитку. Які плюси і мінуси є у таких угод і як їх правильно оформити – розберемося в цій статті!

Дійсно, кімната в гуртожитку в іпотеку вважається одним з найекономічніших варіантів придбання житла. Вона цілком придатна для проживання 1-2 чоловік або як тимчасове вирішення важких житлових проблем. Але варто врахувати, що юридично такі угоди більш складні, а варіантів і пропозицій від банків дуже мало.

Плюси і мінуси іпотечного кредиту на кімнату в гуртожитку

Зрозуміло, покупців приваблює те, що ці кімнати коштують набагато менше, ніж квартира. А, значить, щомісячна виплата по іпотеці буде помірною. Якщо ви плануєте здавати кімнату в оренду, то можете бути впевнені в тому, що орендарі завжди знайдуться. Такі варіанти житла користуються попитом у іногородніх, студентів та інших категорій населення, які обирають тимчасове житло. Якщо надалі після виплати іпотеки ви захочете продати кімнату в гуртожитку, то з-за низької ціни можете розраховувати на швидку угоду.

Однак, кімната в гуртожитку в іпотеку має і свої мінуси. Насамперед, це практично повна відсутність вибору іпотечних програм серед пропозицій банків. Для потенційних кредиторів таке житло можна назвати ліквідним лише частково.

Також враховуйте ряд юридичних особливостей. Дуже часто гуртожитку стоять на балансі якого-небудь підприємства, тобто є відомчими. І не можна виключати той факт, що рано чи пізно, це підприємство захоче продати будівлю. Зрозуміло, виселяти законних мешканців вони не мають права, але пройти ряд судових розглядів, швидше за все, доведеться.
Іпотечний кредіт. Поетому, якщо ви хочете купити кімнату в гуртожитку за допомогою іпотеки, дотримуйтесь важливим правилам:
Переконайтеся в тому, що даний гуртожиток переведено в житлове приміщення з службового;
Дізнайтеся, чи не має поточний власник обмежень;
Обов’язково перевіряйте, виписані на даний момент всі колишні мешканці;
Отримайте згоду всіх співвласників на купівлю-продаж кімнати.
Врахуйте, що кімната в гуртожитку повинна бути оформлена як окрема самостійна нерухомість. Тому, якщо це муніципальна будівля, кімнату потрібно приватизувати, і тільки після цього варто звертатися в банк за іпотекою.
Кредитори неохоче видають такі кредит, а у випадку з дерев’яними підлогами, відсутністю комунікацій або хороших зручностей і зовсім можуть відмовити. Адже ці обставини серйозно впливатимуть на ліквідність житла. Якщо нерухомість перебуває в аварійному стані, то на іпотеку також не варто розраховувати.

Як видно, не можна сказати, що банки з особливою охотою видають позики під заставу кімнати в гуртожитку. Тому, якщо раптом підходящий варіант по іпотеці не був знайдений, варто розглянути інші способи придбання житлоплощі.

Наприклад, можна взяти нецільовий кредит або іпотеку, але під заставу будь-якого іншого майна у власності. Варіант з нецільовим кредитом готівкою здається більш прийнятним, оскільки не доведеться виконувати вимоги банку до майбутнього предмету застави. Однак видаються такі позики на короткий термін і під високий відсоток.

Чи можна купити кімнату в гуртожитку в іпотеку? reviewed by on Березень 8, 2015 rated 3.4 on 5.0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>