Бізнес в борг

biznes_v_borg

Відсоток неповернень в кожному банку свій , і таку інформацію банки воліють не розкривати , але за оцінками експертів цей показник у середньому по ринку не перевищує 3-4 %. Причому цей показник вищий у тих банках , які спеціалізуються на мікрокредитування і у яких більш ліберальна процедура оцінки позичальників.

Якщо говорити про ризикованість таких кредитів для банків , то тут все залежить від кредитної політики самого банку. Якщо для банку першорядне значення має якість портфеля , то він буде вибирати найбільш якісних позичальників , при цьому знижуючи для себе кількість потенційних клієнтів. З іншого боку , якщо для банку найбільше значення має обсяг кредитного портфеля , відповідно процедура оцінки кредитоспроможності позичальника буде більш ліберальна , що дозволить отримати кредит більшості позичальників , при цьому ризик неповернень і відсоток неповернень підвищиться.
Щоб убезпечити себе від ризиків , потрібно більш уважно оцінювати бізнес і фінансовий стан позичальника . Банки в змозі самостійно визначати рівень ризику , який вони готові брати на себе при кредитуванні малого бізнесу.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>