БІН карти: що це таке і навіщо він потрібен?

Найскладніше розмовляти не з даішниками, а з професіоналами в якійсь галузі, які оперують спеціальними термінами. Цим грішать, наприклад, програмісти, вчені та … банкіри. Останні в розмові можуть навіть не вживати незрозумілі клієнту слова, але вони будуть в договорі. Одне з таких понять – БІН. Що воно означає? Чи потрібно знати його клієнту? Про це нижче.

БІН карти: що за звір?
Взагалі, складно сказати, чи потрібна ця інформація клієнта і чи корисна вона для нього. Проте, перегляд банківських форумів показав, що питання це досить популярний.

Отже, БІН – це перші 6 цифр номера карти. Розшифровується ся абревіатура «банківський ідентифікаційний номер». Тому коректно говорити «БІН банку», хоча часто зустрічається і «БІН банківської карти», що не зовсім правильно.

Власне, з розшифровки абревіатури вже зрозуміло, що таке БІН. Це ідентифікатор, в якому зашифрована певна інформація про банк. Чи потрібна вона вам? Це вже самі судіть, коли дізнаєтеся, що за інформація ховається за шістьма цифрами.

БІН: що означають цифри?
Маємо 6 цифр. Перша говорить нам про те, яка платіжна система випустила карту. 4 – Visa, 5 – MasterCard (6 – Maestro), 3 – American Express. Хоча, якщо раніше ці дані були «залізними», то зараз є відомості, що в Америці вже «змішалися в купу коні, люди». Так, карта Visa може починатися з цифри 3, а Maestro – з цифри 5.

Яку ще інформацію таїть у собі БІН банку? Знаючи перші 6 цифр номера карти, можна дізнатися:

Платіжну систему;
Банк, який випустив карту;
Тип карти (кредитна або дебетова);
Вид карти (Electron, Classic, Gold, Maestro, Standard, Platinum);
Країну, в якій карта випущена, і її код.
Кілька років тому дізнатися всю цю інформацію, маючи на руках БІН банку, сторонній людині було неможливо. Зараз же в Мережі з’явилися такі сервіси: ви вводите БІН, потім перевірочне слово, натискаєте «Пошук» (Search) і через секунду отримуєте всі ті дані, про які йшлося вище. А ще веб-сайт банку і його телефон клієнтської служби підтримки.

Як можна використовувати отриману інформацію?
Фізичним особам – ніяк. Ну, інформація та інформація, робити-то з нею що? Просто потрібно знати, що таке БІН і не губитися, зустрічаючи це визначення в договорі або спілкуючись із банківським працівником. Правда, на тематичних форумах зустрічаються страшні історії про те, що, мовляв, банк не для кожної валюти купив ліцензію БІН, а тільки для однієї. І під цим біном випускає всі свої карти незалежно від валюти. І що в такому випадку, навіть якщо валюта рахунку збігаються з валютою платежу (при поїздці за кордон), то відбудеться конвертація і клієнт заплатить додаткову комісію.

Чесно сказати, подібні ситуації на практиці зазвичай не зустрічаються. Може бути, вони й можливі в якомусь ну дуже маленькому-маленькому банку. У будь-якому випадку знання Біна і розуміння цього параметра клієнту ніяк не допоможуть. Це вже ставлення банку до клієнта. Установа зобов’язана доводити до відома власників пластикових карт подібні нюанси розрахунків.

Що стосується юридичних осіб, то можливий варіант, коли, припустимо, в якомусь супермаркеті коштують термінали якогось банку. Щомісяця фінансова установа надає супермаркету звіти про проведені транзакції. Боси магазину можуть звернути увагу, що дуже часто в магазині розплачуються картами одного і того ж банку. Знаючи БІН, вони дізнаються, що ж це за банк і встановлять у себе його термінали, щоб платити меншу комісію.

Ситуація, звичайно, чисто теоретична і на практиці все відбувається набагато простіше. Але як приклад підійде.

Взагалі ж, ще раз зазначимо, що БІН банку і потрібен-то тільки самим банкам і платіжним системам. Їм ця інформація допомагає проводити взаєморозрахунки один з одним і коригувати спільні дії.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>