Автомобіль в кредит: плюси і мінуси

Кредит , за своєю суттю – це інструмент , а значить при вмілому використанні він може принести відчутну користь. Проте орієнтуватися лише на його позитивні сторони не можна , адже так не вийде реально оцінити ситуацію. Зрозуміти , чи буде кредитна програма вигідною , можна тільки зваживши всі її позитивні і негативні сторони.

Плюси покупки авто в кредит

1 . Іноді кредит оформляється протягом місяця , але в кожному разі так стати власником авто можна набагато швидше, ніж якщо збирати гроші протягом декількох років.

2 . Якщо транспорт необхідний для ведення бізнесу , придбання її у кредит більш ніж виправдано. Для підприємства кредит – це додаткові кошти , які можна використовувати без шкоди для бюджету . Також імовірно , що погасити заборгованість вийде за рахунок доходу від використання купленого транспорту, тому власні кошти підприємства залишаться вільними , їх можна буде направити в іншу сферу.

3 . Кредит буде хорошим рішенням, якщо потрібен саме новий автомобіль. Купуючи нове авто , можна розраховувати на отримання кредиту без початкового внеску (хоча , звичайно , розглядати умови таких кредитів слід дуже ретельно ) . Крім того , процентні ставки за кредитами на новий транспорт зазвичай нижче , ніж по кредитах на автомобілі з пробігом . Також термін кредитування при купівлі нового авто більше , ніж при покупці б / у автомобілів .

4 . Кредит на автомобіль можна оформити безпосередньо в автосалоні. Іноді на підписання всіх паперів йде близько години , тому автомобіль можна забрати в той же день.

5 . Придбати автомобіль у кредит можна в рамках якої-небудь акції. Сьогодні в інтернеті легко знайти інформацію про акції , які проводяться , і цілком можливо , що якась пропозиція буде дуже вигідним.

Мінуси покупки авто в кредит

1 . Взявши кредит , позичальник повинен повернути його банку , заплатити за надану послугу (тобто погасити відсотки по кредиту ) , а також сплатити різні комісії . Важко знайти банк , який взагалі не стягує комісії. Швидше за все , позичальникові доведеться заплатити за розгляд заявки на отримання кредиту , за перевірку документів , видачу кредиту , відкриття та ведення рахунку , безготівкове перерахування коштів продавцю автомобіля , обслуговування рахунку і т.д. У порівнянні з сумою кредиту та відсотків сукупна сума всіх комісій невелика, але сама по собі вона досить суттєва .

2 . Незалежно від того, який купується автомобіль ( новий або старий ) , за умовами кредитування його необхідно щорічно страхувати. Позичальник повинен сплатити поліси КАСКО та ОСАЦВ , можливо , банк також вимагатиме застрахувати життя позичальника . Загалом , на страховку піде близько 10 % від вартості автомобіля.

3 . Більшість банків надають кредити на покупку автомобілів у сумі , яка дорівнює вартості авто за вирахуванням початкового внеску . Тобто потрібно , щоб близько 20 % вартості автомобіля на момент оформлення кредиту у позичальника вже були. Добре , якщо є заощадження , а якщо їх немає? Щоб зробити перший внесок іноді беруть споживчий кредит , але в результаті виплачують вже два кредити . Деякі банки пропонують кредити без першого внеску , що в даному випадку здається непоганим рішенням. Однак з ними теж не все гладко – ( . Оплатити додаткові комісії та ін) позичальникові все одно доводиться внести значну суму.

4 . Що б взяти кредит на автомобіль , позичальникові необхідно мати не тільки гроші для першого внеску , а й ті самі 10 % на страховку , тому що їх позичальник також оплачує зі своїх , а не позикових коштів. Можна , звичайно, знайти банк , який надає додатковий кредит спеціально для оплати страховки або включає в суму кредиту страхові платежі за перший рік , але це знову-таки додаткові розтрати .

5 . Як правило , банки співпрацюють з певними страховими компаніями , тому позичальник не може застрахувати автомобіль в тій компанії , тарифи якій подобаються йому більше. Банк запропонує список своїх партнерів , з нього і доведеться вибирати , а адже тарифи у них , швидше за все , будуть завищені. Пощастить , якщо акредитованих компаній буде близько десятка , але часто таке розмаїття пропонують тільки великі банки.

6 . З огляду на те , що кредит несе з собою багато додаткових витрат , хочеться хоч якось заощадити. Тому багато хто попадається кредити без відсотків і першого внеску. Іноді вони дійсно можуть бути вигідними , але зазвичай обходяться дорожче , ніж стандартна кредитна програма з процентною ставкою , внеском і т.п. Крім високих додаткових комісій в кредитах без відсотків може стягуватися щомісячна комісія , що перевищує річну ставку по звичайному кредиту . Крім того , такі кредити надаються, як правило , з умовою страхувати автомобіль в певній страховій компанії. Ця СК може не тільки завищити тарифи , а й вимагати встановлення на авто дорогої сигналізації. Термін кредитування без відсотків звичайно складає всього один рік , а значить такий кредит не може взяти позичальник , який має низький дохід.

7 . Купити автомобіль в кредит можна в рамках якої-небудь акції , адже умови , правда , можуть бути дуже вигідними. Однак у такому випадку купити бажане авто навряд чи вдасться – вибір марки і виробника буде обмежений.

8 . Купівля авто в кредит абсолютно не підходить для тих , хто хоче купити дешевий старий автомобіль , строк експлуатації якого перевищує 7 років. Купити автомобіль з пробігом проблематично , адже банки обмежують вік автомобіля до 5-7 років на момент закінчення терміну кредитування. Хоча , звичайно , тут можна схитрувати і взяти споживчий кредит – так можна купити авто будь-якого віку , а при цьому ще й не витрачатися на його страховку (якщо авто не буде заставою) .

9 . Купуючи автомобіль через автосалон , доведеться погодитися на кредитні пропозиції банків , з якими він співпрацює . Якщо ж спочатку знайти банк з оптимальними тарифами , то документи доведеться оформляти самостійно ( в автосалонах кредити зазвичай оформляють самі менеджери ) .

З урахуванням вищенаведених мінусів і плюсів , може здатися , що покупка автомобіля в кредит принесе тільки витрати , однак це не так. Кредитом дійсно не слід користуватися , якщо переважують його негативні сторони , але в інших випадках він буде вигідним залученням додаткових коштів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>