Автокредитування під заставу автомобіля: особливості даного виду кредитування.

Стандартним і типовим умовою банківських програм з автокредитування є оформлення придбаного за допомогою позикових коштів транспортного засобу в забезпечення за позикою. В принципі, окремі банківські організації готові надати автокредит без застави або ж із забезпеченням у вигляді вже наявного транспортного засобу у позичальника. Слід зазначити, що автокредити під заставу транспортного засобу являють собою цільові кредити, умовами яких, найчастіше, передбачено не тільки обов’язкова наявність забезпечення по позиці, але ще й необхідність внесення первинного платежу, а також придбання страхового поліса КАСКО. Крім того, банк, який видає автокредит під заставу вживаного транспортного засобу, може затребувати оціночне висновок про вартість ринкової придбаного автомобіля, таким чином, підвищивши витрати клієнта на залучення грошової позики.

З іншого боку, як і всі забезпечені грошові позики, автокредит під заставу машини оформляється на більш тривалий термін і за зниженою в порівнянні з вартістю позик споживчих ставкою. У разі оформлення автокредиту без застави транспортного засобу, позичальникові, як правило, немає необхідності вносити мінімальний початковий внесок, а також оплачувати страхування за полісом КАСКО. На отримані кошти позичальник може придбати автомобіль з будь-яким пробігом, а також віком і в зручному для себе місці – салоні, авторинку, автоломбарді і так далі. При цьому, в процесі оформлення автокредиту під заставу транспортного засобу можна придбати тільки той автомобіль, ліквідність якого відповідає всім очікуванням банку-позикодавця. Але, на жаль, процентні ставки по таких позиках без застави досить високі.

Треба підкреслити, що для учасників цієї ж програми, які оформили придбаний транспортний засіб в заставу по кредиту, ставка річна знижується на 11 пунктів. Тобто всі достоїнства незабезпеченого автопозиках, включаючи можливість вільно продати транспортний засіб до моменту погашення позички, дуже рідко перекривають головне переваги автокредиту під заставу – це доступну ставку процентну. Крім того, деякі банки видають авто кредити без застави тільки під поручительство працевлаштованих, а також платоспроможних фізичних осіб, позичаючи подібним чином коло своїх потенційних позичальників. Авто позику під заставу машини являє собою, по суті, найбільш поширену різновид банківських кредитів на авто.Зачастую, в якості застави по даному виду позиці виступає купується транспортний засіб, рідше – приватне ліквідне транспортний засіб клієнта. Як у першому, так і в другому випадку автомобіль залишається в користуванні позичальника, а його технічний паспорт передається на зберігання кредитору. У зв’язку з тим, що грошова позика під авто виступає цільовим забезпеченим позикою – ставки по ній завжди трохи нижче, ніж за стандартними споживчими кредитами. Розкид ставок процентних за позиками під заставу автомобіля досить високий: їх розмір визначається кредитною політикою кожного банківської установи і тісно взаємозалежний з терміном погашення, а також із сумою позики.

Стандартні умови отримання автомобільного позики припускають ще й погашення первісного платежу, розмір якого становить п’ятнадцять-двадцять відсотків оціночної вартості придбаного транспортного засобу. Для оформлення позики потенційний позичальник зобов’язаний надати стандартний пакет необхідних документів для придбання автокредиту. У разі необхідності позику можна оформити тільки лише по двох документах за допомогою програми “експрес автокредит». Вимоги банків до потенційних позичальників:
• вік – від двадцяти одного до п’ятдесяти п’яти років (на момент погашення кредитної позики)
• громадянство України
• наявність постійної реєстрації на території звернення
• стаж на останньому місці робочому місці – три-шість місяців
• загальний трудовий стаж – від одного року до трьох років Для надання позики під автомобіль на придбання вживаного транспортного засобу банківська структура може додатково вимагати оціночне висновок про реальну вартість придбаного автомобіля. Умовами практично всіх програм з авто кредитування передбачається обов’язкове страхування транспортного засобу, як правило, в одній з акредитованих компаній банком за свідомо не вигідним тарифам для клієнта. А позичальникам, які з метою економії фінансів вибирають один з «автокредитів без КАСКО», банківські організації видають грошову позику за підвищеною на три-п’ять відсотків річної ставки.

Крім цього, позики на старі автомобілі, як правило, видаються тільки лише на ті транспортні засоби, термін експлуатації яких не становить більше п’яти-шести років, безпосередньо, на момент оформлення (а в окремих випадках ще й на дату погашення) кредитної позики. Крім цього, клієнту банку, який отримав позику під заставу автомобіля, буде досить складно продати даний автомобіль, придбаний в кредит до повного погашення грошової позики. Таким чином, якщо ви, як позичальник, допускаєте, що до моменту погашення боргу може з’явитися питання про продаж транспортного засобу (наприклад, буде потрібно більш практичне або містке авто), рекомендується задуматися про оформлення позики, яка не передбачатиме обов’язкову передачу придбаного автомобіля в заставу .

Також рекомендуемое статї по темі:

Автокредит buy back. Особливості автокредитування за програмою buy ​​back.

Автокредит в салоні: особливості отримання кредиту на купівлю автомобіля в салоні.

Автокредитування під заставу автомобіля: особливості даного виду кредитування. reviewed by on Березень 13, 2015 rated 4.5 on 5.0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>