Авто в кредит без відсотків

На що тільки не йдуть продавці, щоб залучити покупців. Банки у своєму роді теж продавці, тому і вони придумують усілякі хитрощі , щоб заманити побільше клієнтів . Однією з їх вивертів є обіцянка надати кредит без відсотків. Потенційним позичальникам розповідають , що ніяких відсотків і переплат не буде, але чи дійсно це так ?

Річних відсотків дійсно немає

Якщо зазвичай позичальник крім взятого кредиту додатково виплачує ще близько 20 % річних від його суми , то при безпроцентному кредитуванні цього не відбувається. Тобто кредит дійсно надається без річних відсотків.

Є маса додаткових комісій

Однак безкоштовно надати в користування кілька десятків тисяч гривень банк не може. Тому в безвідсоткових кредитах застосовуються різні комісії. Залежно від банку та умов кредитної програми клієнту , можливо , доведеться оплачувати комісію за розгляд заявки (близько 1 % від суми кредиту) , за перевірку документів (близько 200 гривень) , за видачу кредиту ( ще 1-1,5 % від кредиту ) , за обслуговування позикового рахунку і т.п. Крім того , якщо немає ставки по кредиту , то зазвичай стягується щомісячна комісія (близько 3-4% від суми кредиту на місяць). Іноді вона може бути більше річного відсотка , який встановлений за стандартними програмами .

Інші умови жорсткіші

Видаючи кредит на авто без відсотків , банк вимагає , щоб позичальник зробив початковий внесок . Його розмір може бути досить значним – іноді цілих 70 %. Термін безвідсоткового кредитування зазвичай менше , ніж по кредиту з відсотками. Часто безвідсотковий кредит видається лише на один рік , тому їм не можуть скористатися ті , у кого невисока зарплата. Кількість документів, які необхідно подати для розгляду заявки , при безпроцентному кредитуванні не менше, аніж при кредитуванні за класичною схемою.

Крім цього , позичальник повинен застрахувати автомобіль , а вибирати страхову компанію йому доведеться зі списку , наданого банком . Добре , якщо можна подивитися пропозиції десяти компаній , але зазвичай безвідсотковий кредит надається в рамках співпраці всього з однією страховою компанією. Крім страхування автомобіля для отримання кредиту без відсотків звичайно потрібно застрахувати життя позичальника , а це ще 3 % на рік від залишку заборгованості . Виходить , оформляючи безвідсотковий кредит , позичальник просто змушений погоджуватися на тарифи страховика .

До речі , буває , що банк і страхова компанія належать одному власнику , а значить на тарифи , оптимальні для позичальника , можна навіть не сподіватися . Ще слід враховувати , що іноді страхові компанії проводять відрахування банку , винагороджуючи його за залучених клієнтів . Ці відрахування , звичайно ж , проводяться за рахунок самих клієнтів .

Таким чином, насправді відсоток нікуди не зникає , він , як енергія , перетвориться в щомісячні комісії , збори за ведення рахунку та т.п. Можливо , при якихось обставинах безвідсотковий кредит буде кращим рішенням , але вже точно не більше вигідним.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>